Ahmet Kekeç dua bekliyor

Malatyalı, Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, korona virüse yakalandı. Sosyal medyanın da gündeminde olan Kekeç, tedavi kapsamında yoğun bakıma alındı. Kekeç'e, acil şifalar diliyoruz.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma kaldırılan Malatyalı yazar Ahmet Kekeç, dua bekliyor. Ahmet Kekeç, uzun zamandır kanser ve KOAH hastasıydı, bu hastalıklardan kurtuldu derken korona virüsün pençesine yakalandı ve yoğun bakıma alındı. Kekeç, İslami camianın önemli bir kalemi, iyi bir edebiyatçı, iyi bir dava adamı, iyi bir insandır. Aylık Dergi, Mavera, Girişim ve Yöneliş dergilerinde başlayan yazarlık serüveni bir çok gazetedeki köşeyazarlığından sonra bugün Akşam Gazetesi'nde devam ediyor. Ahmet Kekeç'e Allah'tan acil şifalar diliyoruz. 

Ahmet Kekeç Kimdir

Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

15 yıldır gazetecilik mesleğini sürdüren Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç'in hastanede tedavisi devam ediyor...

 

Haber Merkezi

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN