Adil yöneticilere ihtiyaç var

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya geldi. İlk olarak Malatya'da partisinin il teşkilatı önünde kendisini bekleyen partililere seslenen İmamoğlu, Türkiye'nin makam sahibi insanlardan, 'ahlak, adalet ve vicdan' beklentisi olduğunu belirterek, 'Hukuksuz, adaletsiz zeminlerle ilişki kurmayan, her anını ülkesinin vatandaşına hizmet etmekle geçiren yöneticilere ihtiyacı var' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Adil yöneticilere ihtiyaç var
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya geldi. İlk olarak Malatya'da partisinin il teşkilatı önünde kendisini bekleyen partililere seslenen İmamoğlu, Türkiye'nin makam sahibi insanlardan, ‘ahlak, adalet ve vicdan’ beklentisi olduğunu belirterek, ‘Hukuksuz, adaletsiz zeminlerle ilişki kurmayan, her anını ülkesinin vatandaşına hizmet etmekle geçiren yöneticilere ihtiyacı var’ dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere beraberindeki CHP'li heyetle birlikte Malatya'ya geldi. İmamoğlu, ilk olarak partisinin il teşkilatı önünde kendisini bekleyen partililere hitap etti. Pandemi süreci nedeniyle ziyaret yapamadıklarını ve ilk kez bir şehri ziyaret ettiğini anlatan İmamoğlu, her ikisi de Malatyalı olan merhum Cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Turgut Özal'ı andı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın kendisini aradığını, il dışında olduğunu aktardığını ve kendisine “Hoş geldiniz” dediğini paylaşan İmamoğlu, burada olmadığı için kendisi ile buluşamadıklarını belirterek, Gürkan'a teşekkür etti. 

Ahlak, adalet ve vicdan beklentisi var

Türkiye'nin makam sahibi insanlardan “ahlak, adalet ve vicdan” beklentisi olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “Halkının önünde saygıyla eğilen, onur duyan kişilikli insanlar talep ediyor. Hukuksuz, adaletsiz zeminlerle ilişki kurmayan, her anını ülkesinin vatandaşına hizmet etmekle geçiren yöneticilere ihtiyacı var. İnsan ayırt etmeyen, inancına, yaşamına etnik kökenine bakmaksızın bu milletin birliği ve beraberliği için sonsuz mücadele eden yöneticilere ihtiyacı var. Bunu istiyor" şeklinde konuştu.

İstanbul'u 16 milyon insan kazandı

Ekonomik zorlukları ve pandemi sürecini, kol kola aşmak zorunluluğu olduğunun altını çizen İmamoğlu, "Kol kola olmayı başarabilmemiz için de ülke yönetiminde ve siyasette, bu bahsettiğim kimlikte, kişilikte insanlar olması lazım. Ama biz, zorluklar yaşıyoruz. Devletin işi mi öncelik; birilerinin kibri ya da birilerinin öç alma duygusu mu öncelik? İstanbul'u kazandık. Kim kazandı İstanbul'u? 16 milyon insan kazandı. İstanbul'u bir kişinin dudakları arasından çıkacak cümle yerine, 16 milyon insanın iradesi yönetiyor artık. Siyasi beklentileri olmadı diye bir şehrin önceliklerini öncelemeyen bir akıl, bizimle mücadele ediyor. Çok belediyemizle mücadele ediyor. Ama bir karakterimizin farkında değiller: Asla vazgeçmeyen karakterimiz" dedi

Bize yapılan olumsuzlukların hiçbir kıymeti yok

Yola, “En demokrat, halkçı ve özgürlükçü Belediye Başkanı” olma hedefleriyle çıktığını kaydeden İmamoğlu, “Her etnik kökenin insanının karşılık bulduğu bir Belediye Başkanı göreceksiniz. Liyakatle yönetilen bir belediye göreceksiniz. Her gencin umutla yaşadığı bir Belediye Başkanı göreceksiniz. Onun için, bizimle nasıl mücadele ederlerse etsinler; hiç görmüyoruz. İnanın, bize dair yapılan birtakım olumsuzlukların, zihnimizde ve gözümüzde hiçbir kıymeti, değeri yoktur. Başarılı olacağız. Bu başarımızı, Malatya ile paylaşmaya geldik. İyi ki varsınız. Biz il başkanlığımızı ziyarete geldik. Ama sizler, bizi öyle güzel kucakladınız ki; ne mutlu bana. Sizleri çok seviyorum. Ülkemi çok seviyorum. Ülkemin insanlarını çok seviyorum. Allah, bizi, İstanbul'umuza ve bizim bütün ülkemizin her köşesinde destekleyen vatandaşlarımıza mahcup etmesin. Unutmayın, her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Malatyaspor'un yanındayım

İmamoğlu, Yeni Malatyaspor'a uğur getireceğini belirterek, "Ben sporcuyum, futbol yöneticiliği yaptım, 2-3 defada geldim burada Malatyaspor'un maçlarını izledim. Malatya'ya uğurlu geldim. Dolayısıyla sadece Malatyaspor'a değil, Malatya'nın bütün insanlarına şans diliyorum. Tabi ki sizi bu güzel kentin renkleri ile temsil eden Yeni Malatyaspor'a da başarılar diliyorum. Söyleyeyim, İstanbul olarak Malatya'nın da Malatyaspor'unda yanındayım ve göreceksiniz bu dokunuştan sonra Yeni Malatyaspor çok daha başarılı olacak" ifadesini kullandı.  İmamoğlu'nun konuşmasının ardından CHP İl başkanı Enver Kiraz, İmamoğlu'na Yeni Malatyaspor atkısı takdim etti. Konuşmasının ardından, CHP Malatya İl Başkanlığı'na geçen İmamoğlu'na, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, kayısı hediye etti. Esnafı ziyaret eden İmamoğlu, daha sonra İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İl Başkanı Süleyman Sarıbaş ile bir araya geldi. İYİ Parti ziyaretinin ardından İmamoğlu, Hekimhan, Arguvan ve Arapgir Belediyelerini ziyaret ederek, kentten ayrıldı. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • UNCU HACİ | 18 Haziran 2021 10:01

    ALLAH var çok adil yöeticiler yazık bu insanlara ki beyin yok ekrem geldiğinden beri ne yapmış ney ney

  • Mustafa44 | 18 Haziran 2021 00:34

    Abdestsisler...

BUNLARA DA BAKIN