Adalete ihtiyaç var

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Koç, ülkenin barışa, huzura, adalete ve güvene ihtiyacı olduğunu belirterek, 'Bu çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son dönemde bazı gazetecilere ve siyasetçilere saldırılar olduğunu görmekteyiz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Adalete ihtiyaç var
Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Koç, ülkenin barışa, huzura, adalete ve güvene ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son dönemde bazı gazetecilere ve siyasetçilere saldırılar olduğunu görmekteyiz" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, ülke sorunlarına dair istişarelerde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Gelecek Partisi’nin yeni kurulduğunu, teşkilatlarını oluşturduğunu ifade ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Gelecek Partisiyle zaman zaman temaslarını sürdürdüklerini ifade eden Kiraz, "Gelecek Partisiyle birlikte yeni kurulan Deva Partisi, geçmişte Millet İttifakı ortağımız olan İyi Parti ve Saadet Partisiyle karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugünde bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. İl Başkanı Mehmet Koç’un da söylediği gibi ekonomik krizin en üst seviyelerde yaşandığı bu süreçte toplumun bütün kesimleri önemli sıkıntılar yaşıyor. Hem ekonomi de hem dış politika da hem eğitimde hem de demokratik demokrasi anlamında ülkenin önemli problemleri var. Elbette bunları birlikte konuşarak ve tartışarak çözümler üretebiliriz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da diğer siyasi parti genel başkanlarıyla bir araya geliyor. Gelecek Partisi Genel Başkanıyla da birkaç gün önce bir araya gelmişlerdi. Hem yukarı da hem de bizler Malatya’mız için yapılması gerekenleri konuştuğumuz ortam oluşuyor" diye konuştu.

Malatya'da herkes kan ağlıyor

Malatya’da yaşayan herkesin kan ağladığını dile getiren Kiraz, "Dert hepimizin derdi. Malatya’da yaşayan herkes esnafı, çiftçisi, köylüsü, işsizi, emeklisi kan ağlıyor. Bu durumda parti gözetmiyor. Cumhuriyet Halk Partili olan esnafta kan ağlıyor, AK Partili esnafta kan ağlıyor, Gelecek Partili esnafta kan ağlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren çiftçi de benzer şeyler yaşıyor MHP’ye ve AK Parti’ye oy veren çiftçi de aynı şeyleri yaşıyor. Onun için vatandaşın derdi aslında ortak. Dertler ortaksa çözüm önerileri üretmek gerekiyor. Bu anlamda bu görüşmeler çok önemli. Tekrarda Gelecek Partisi’ne hayırlı olmasını diliyor, ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum. Bu karşılıklı ziyaretleri sürdüreceğiz. Bütün meselemiz Malatya için, Malatya insanımız ve çocuklarımız için" şeklinde konuştu.

Gazeteci ve siyasetçilere saldırılar var

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç ise, iadeyi ziyarette bulunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve yönetim kurulu üyelerinin misafiri olduklarını dile getirerek, “Cumhuriyet kurulduğundan beri Cumhuriyet Halk Partisi önemli bir siyaset yapmaktadır. Bu kötü gidişattan dolayı muhalif partilerin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Bu önemli bir konudur.  Ülkenin barışa, huzura, adalete ve güvene ihtiyacı vardır. Bu çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son dönemde bazı gazetecilere ve siyasetçilere saldırılar olduğunu görmekteyiz. Ülkeyi adeta 90’lı yıllara döndürme çabaları var. Bunun için de bu ziyaretleri önemsiyoruz. Misafirperverliklerinden dolayı da İl Başkanı Enver Kiraz’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN