201 bin TL yardım

Malatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, Malatya Umut Kervanı Derneği'nin, 2020 yılında bin 33 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımında bulunduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
201 bin TL yardım
Malatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, Malatya Umut Kervanı Derneği'nin, 2020 yılında bin 33 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımında bulunduğunu söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

İnsani yardım çalışmalarına devam eden ve din, dil, ırk, yerli ve mülteci farkını gözetmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Malatya Umut Kervanı, (İnsani Yardım Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği) 2020 yıl faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Ramazan Bayramı’nda 271 aileye yardım ulaştırdık

Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, 2020 yılında bin 33 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımı ulaştırdıklarını belirterek,  "2020 yılında hayrın Yolcuları Derneği bünyesinde temsilcilik olarak yapmakta olduğumuz yardım faaliyetlerimizi 1 Mayıs 2020 tarihinde Malatya Umut Kervanı Yardım Eğitim Kültür ve yardımlaşma Derneği'nin kurulması ile bu dernek çatısı altında devam etmekteyiz.  2020 yılı boyunca yaptığımız bu yardımlar konusunda hemşerilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Yıl içerisinde Malatya ilimizde 82 ihtiyaç sahibi ailemize 42 bin TL tutarında nakdi yardımda bulunduk. Ayrıca mübarek Ramazan ayında hayırseverlerimizin desteğiyle 39 bin 800 TL tutarında gıda paketi ve market alışveriş çeki hazırlayarak üye ve gönüllerimizle 271 ailemize ulaştırdık" dedi.

518 aileye kurban eti ulaştırdık

Kurban Bayramı çalışmalarını da paylaşan Sağlık, “Kurban Bayramı’nda kurban vecibesini yerine getiren hemşerilerimizin 64 bin 500 TL tutarındaki Kurban paylarını üye ve gönüllülerimizle birlikte 518 aileye ulaştırdık. Ayrıca yıl içerisinde değişik tarihlerde 130 ihtiyaç sahibi ailemize 25 bin 250 TL tutarında muhtelif giyim eşyası ile kış mevsimi öncesi özellikle yetim çocuklarımızın bot ve mont ihtiyaçlarını karşıladık. Ayrıca evlerinde kışlık yakacak olmayan 13 fakir ailemize 6 bin 140 TL değerinde yakacak odun yardımında bulunduk. İhtiyacı olup ev eşyası alamayan 18 muhtaç aileye hayırseverlerimizin desteğiyle 18 bin 950 TL değerinde ev eşyası ulaştırdık. 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Gününde yürüme engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ulaşırdık" diye konuştu.

Bin 33 aileye 201 bin 190 TL tutarında yardım

Sağlık, yardım çalışmalarının yurt dışında da devam ettiğini hatırlatarak, “Yurtdışında Filistin’de yetim, Afrika’da süt keçisi, Afrika’da Mevlit yemeği ve Afrika'da kurban kesimi yardım projeleri dahil olduk. Hayırseverlerin yaptığı toplam 23 bin 550 TL’lik yardımı Umut Kervanı Vakfı'na ulaştırılmasına aracılık ettik. Yaptıkları yardımların yerlerine ulaştırıldığını gösteren mesaj ve video bilgilerini hayırseverler ile paylaştık. 2020 yılı içerisinde toplamda 1033 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi giyim gıda ev eşyası olarak yardımda bulunduk" şeklinde konuştu

Hayırseverlerden yardım bekliyoruz

2020 yılında yaşanan salgın ve depremler nedeniyle mağdur ailelerin daha da muhtaç ve zor duruma düştüğüne dikkat çeken Sağlık,  “Hayırseverlerimizin destekleriyle bu ailelerimize gücümüz yettiğince el uzatmaya sıkıntılarını gidermeye devam edeceğiz. Resulullah (Sallallahu Aleyhi Vesellem) ‘Sadaka belayı def eder yarım Hurma ile de olsa infakta bulunun’ hadisi şerifi gereğince, halkımızdan, hayırseverlerimizden, küçük büyük demeden yardım etmeleri bekliyoruz. Allah’u Teâla (Celle Celaluhu) yardımlarınızı dergâhı izzetinde kabul etsin İnşallah" açıklamasında bulundu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN