2 lojmanın arsası satışta

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Malatya'da daha önceden lojman olarak kullanılan binaların arsaları çok cazip seçeneklerle satışa sunuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
2 lojmanın arsası satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Malatya’da daha önceden lojman olarak kullanılan binaların arsaları çok cazip seçeneklerle satışa sunuldu.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlanan ilanına göre, tapu da İzzetiye Mahallesi olarak görünen ancak Paşaköşkü Mahallesi Paşaköşkü Camii’nin arkasındaki eskiden lojman olarak kullanılan binanın 378 metrekarelik arsası konut alanı olarak 935 bin 553 TL’ye, yine tapu da Saray Mahallesi olarak görünen ancak Hastane Caddesinde bulunan ve eskiden askeri lojman olarak kullanılan binanın 1.089 metrekare büyüklüğündeki arsası da 1 milyon 410 bin 365 TL’ye satışa sunuldu. Satışın ve açık arttırma usulüyle 20 Nisan 2021 günü Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığını konferans salonunda yapılabileceği gibi, aynı gün internet üzerinden de katılım sağlanabileceği kaydedildi. Satışta yüzde 25 peşin, 24 ay vade ile KDV’den muaf imkanlarının tanındığı da belirtildi. Halen üzerinde lojman binalarının bulunduğu arsaları alanlar binaları kendi imkanları ile yıkacak.

Haber: Burhan Karaduman

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN