112'de şok iddia

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl,  Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing, küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığını öne sürerek, başhekimin görevden alınması gerektiğini savundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
112'de şok iddia
Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl,  Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing, küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığını öne sürerek, başhekimin görevden alınması gerektiğini savundu.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya 112Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığı iddia edildi. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan  Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Sağlık Bakanlığı  ve Malatya Valiliğinin bu yaşananlara duyarsız kalmayacağını belirtti.

Keyfi uygulamalar yapılıyor

Salgın sürecinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aynı şekilde ciddiyetini koruduğunu anımsatan Bingöl, "Bu dönemde şartların zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği gösteren sağlık çalışanları tüm kamuoyu nezdinde takdirle karşılanmakta ve kahraman olarak kabul edilmektedir.  Maalesef taraflı tarafsız herkesin alkışladığı sağlık çalışanları kendi başhekimi tarafından mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalışan bir zihniyet ile karşı karşıyadır. Baskıcı tutumları ile personeli yıldıran, sözlü hakaretlere varan ifadelerde bulunan, istişareye kapalı, ben merkezci ve keyfi uygulamalar ile bu durum sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozmuştur. Baştan aşağıya sirayet eden bu huzursuzluk ortamı hem sağlık çalışanlarını hem de vatandaşlarımızı riske atmaktadır. Sağlık çalışanları mutsuz olursa bu mücadeleyi kazanamayacağımız aşikardır.  Verimliliği ve kaliteyi aşağıya çekecek yeterince etken varken bir de yerel yöneticilerin iş bilmezlikleri sebebiyle pandemi ile mücadeleyi daha da zora sokmaktan bir an evvel, amasız, fakatsız ve gerekli yaptırımlarla birlikte bu haksızlığa bir an önce son verilmeli ve kendi egosu yüzünden böylesine hassas bir dönemi riske atan bu idarecilere gerekli yaptırımlar yapılmalıdır" dedi.

Sağlık çalışanları tehdit ve baskı altında

Bingöl,  yapmış olduğu mobing, baskı ve küfürden dolayı 112 acil komuta kontrol merkezi başhekimi görevden alınması gerektiğini savunarak, "Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, Malatya Valiliğinin bu yaşananlara duyarsız kalmayacağına inancımız tamdır. Bu olaya destek olan ve gereğini yapmayanlarda aynı oranda sorumludur. Aynı zamanda küfür, hakaret ve mobinge maruz kalanlar da tehdit ve baskı altına alınmıştır. Küfre ve hakarete maruz kalan fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız kesinlikle sahipsiz değildir. Sürecin takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sağlık Sen Malatya Şubesi olarak haksızlığa uğrayan sağlık çalışanlarımızın her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu. 
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 10

 • Ozan KORUCU | 17 Temmuz 2021 13:43

  Orhan akkuş bunlar istedikleri gibi at kosturamadilar dertleri o . Haksız yere seni beni başkasını geçici görev adı altında sürgün edemediler dertleri bu . Haksızlığa karşı duran karalanır. Karalama kampanyasinda bu şahıslar da olmasa isim açık açık yazarlar her zaman dediğim gibi bunlar sendika ve saz ekibi .

 • ORHAN AKKUŞ | 17 Temmuz 2021 01:08

  112 nick'li iddiaların doğru olduğuna emin isen adını yazda bileyim seni boyunu çapını belliki iftiralara seninde parmağın var delil belge 7 doktor küfür yalanları dilinde ise sende kumpasin içindesin .soruyorum başhekim ile kuyruk aciniz derin ki yalanlara sığınıp kaciyorsun derdini söyle dermanın olayım

 • 112 | 16 Temmuz 2021 21:35

  10 yıl öncede aynı hareket vardı bu sendikadan şimdide ne gayle alıyorsunuz hele sorun hele birgün olsun akrabası yada sendikalısı için tayin dışında 112 ye ne fayda sağlamış

 • Ozan KORUCU | 16 Temmuz 2021 20:31

  Yalan söylüyorlar başhekimimiz Serdar Derya haksızlığa karşı durduğu adalet istediği için mi böyle karalama kampanyası baslatmışlar . O sendika koltuğu onlara fazla gelmiş anlaşılan . Her daim başhekimimiz Serdar Derya'nın yanındayız . İftiralar atacaklarına sahanın derdini yukarı makamlara iletsinler .

 • 112 | 16 Temmuz 2021 20:00

  Mehmet başkanın elinde belge olmadan konuşmaz belgeler ortaya çıktığında başhekim ne diyecek böyle basiretsiz başhekimi o koltuğa oturtursan böyle küfürleri daha çok duyarız

 • 112 | 16 Temmuz 2021 19:56

  yahu ne atıp tutuyorsunuz adam 7 tane kkm doktoruna küfür etmiş doktorlar şikayetçi dilekçe vermişler kurum başhekim hakkında soruşturma açmış yarın basın aaçıklaması yapacak arkadaşlar gidin bir müdürlüğe sorun böyle bir şikayet varmı diye sonra mor sendika olmayasınız haaaa

 • Sağlık çalışanı | 16 Temmuz 2021 18:38

  Mehmet başkanı tebrik ediyorum konuyla ilgili açıklama yapan tek kişi zaten personeller de sağlık müdürlüğüne dilekçelerini vermiş inşallah sayın valimiz ve siyasetcilerimiz olaya el atar da sağlık çalışanlarını bu zorlu süreçte egosunu tatmin etmeye çalışan yöneticilere yem etmezler.

 • Reis46 | 16 Temmuz 2021 15:08

  Batıl hakka savaş açmış bak hele şu Mamoş a

 • Ambulan şoförü | 16 Temmuz 2021 14:47

  İftiralara başladı ise demekki sarı sendikacı lar zorda bizim değerli yöneticilerimize karalama kampanyası

 • Orhan 112 | 16 Temmuz 2021 14:22

  Yalan ifadelerle dolu önündeki sendika secimlerinde hezimete uğrayacağı ni anlayan metal yorgunu zaatlarin sözleri olarak değerlendirilmelidir Acil sağlıkta Malatya'da çığır açan hem personel hem Malatyalı vatandaşlarla bütünleşen ve 112 ve ambulans adına çıtayı yükselten başhekim ve yönetime haksız art niyetli kendi sendika seçim ve menfaat adına insanlara iftira organizasyonudur.

BUNLARA DA BAKIN