TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokolle TUBİTAK, tarafından öğrencilerin bilimsel araştırma kültürünü ve bilimsel yaklaşım becerilerini yaparak ve yaşayarak kazanması amaç edilen 'TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' açıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Proje okulu olarak kabul edilen Battalgazi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, gerçekleşen açılış programına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Demez, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Mesut Özdemir, daire amirleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğrenci veliler katıldı. Programın açılışında konuşan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Suat Kılıç, ‘TUBİTAK 4006 Bilim Fuarına’ ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Burada genç kardeşlerimizin yaptıkları bilimsel çalışmalar birbiriyle yarışıyor. Geleceğin anahtarı olan gençlerimize güvenildiği takdirde neler yapabilecekleri ortada, gençlerimize imkân sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gençler Türkiye’nin önünü açacaklardır

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Demez ise, “Burada gençlerin yaptıkları bilimsel çalışmaları görmek bizim için son derece memnuniyet verici. Geçlerimiz kendilerine güvensinler, kendilerine güvendikçe yapamayacakları iş yoktur. Öğretmenlerimiz gençlerimizin yanında durması ile bu gençler Türkiye’nin önünü açacaklardır” diye konuştu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi ve İnönü Üniversitesi Teknokent Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ise, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak genç girişimcilerin sonuna kadar yanında olduklarını söyleyerek, “Genç kardeşlerimizin yapmış olduğu çok ilgi çekici çalışmalar var. Sulama sisteminde verimliliğin arttırılması projesi gibi, ışıklı yol yönlendirmesi gibi ve daha fazlası bu projelere verilecek desteklerle verimlilik artacağı gibi gençlerimize bir özgüven gelecektir” ifadesinde bulundu. 

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN