Diğer

Diğer Haberleri

Yıldırım ağacı parçaladı

Malatya'nın Darende ilçesinde, üzerine yıldırım isabet eden 25 yıllık kayısı ağacı parçalandı.

Tavsiye edilen 15 lezzet

Malatya'da görüntüsü ve lezzeti ile tadına bakılması tavsiye edilen 15 yöresel lezzet, Ramazan aylarında ise tarihi restoran ve lokantaların iftar menülerini oldukça zenginleştiriyor.

11 ruhsat için ihale

Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, kentte bulunan 11 jeotermal kaynak ruhsat sahası için ihaleye çıktı.

Cevizi soğuk vurdu

Hekimhan ilçesi Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız, “Hekimhan’a ceviz için patent alacağız. Çalışmalar son aşamalarda. Ancak Hekimhan’ının kaderi kara. Bu yıl cevizlerimizi kış vurdu” dedi.

Hatimle teravih

Darende ilçesindeki camilerde ramazan boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Tamamen yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, İnönü-Seyran Mahallesi’nde gerçekleştirdiği maliyeti 9.6 milyon TL olan 34.5 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmasını tamamladı.

Ataş toprağa verildi

Malatya'nın Darende ilçesinde, otomobilin beton menfeze çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Emrullah Ataş, Elazığ'da defnedildi.

Kültür A.Ş'ye verildi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısını yaptığı 3. birleşimle tamamladı.

Mor Reyhan için kurutma tesisi

Türkiye bitki çeşitliği kategorisinde Coğrafi İşaret Belgesi alan ilk ürün olan Arapgir’in Mor Reyhanı için kurutma tesisi kuruluyor.

PTT'ye 5 bin personel

PTT AŞ'ye alınacak 5 bin personelin belirleneceği sınav başvuruları başladı. Yazılı sınava başvurular, 21 Mayıs'ta sona erecek.

Domuzlar zarar verdi

Malatya'nın Kale ilçesinde domuz sürüleri çilek tarlasına zarar verdi.

Sülüklü Göl ilgi bekliyor

Hekimhan İlçesi Hasançelebi, Başkınık ve Çimenlik mahalleleri yakınlarında yer alan ve halk arasında ‘dipsiz göl’ ve ‘sülüklü göl’ adıyla bilinen mesire yeri yerel yönetimlerden ilgi bekliyor.

Malatya maden kaynakları

İnönü Üniversitesi’nde ‘Ülkemiz maden potansiyeli Malatya maden kaynakları” etkinliği kapsamında “Malatya maden kaynakları bilimsel literatürdeki yeri” isimli sergi açıldı.

Elektrikçiler toplandı

Malatya Elektrikçiler Odası Başkanlığı 2018 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

MASKİ brifing verdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kütüphane yıkılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Malatya Yeni İl Halk Kütüphanesi" yapımı için imzalanan protokol kapsamında mevcut kütüphanenin yıkımına başlandı.

AVM’ye 4 platin ödül

MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, iletişim dünyasının en önemli ödülleri arasında gösterilen Hermes Creative Awards’dan 4 dalda birincilik ödülü olan 4 platin ödül kazandı.

Fasulye ekimi teşvik edilecek

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde fasulye ekiminin yaygılaşması için çiftçilere bilgi verildi.

Doğaya bırakıldılar

Malatya'nın Kale ilçesinde bir vatandaş tarafından bulunan ve 21 yavru dünyaya getiren Anadolu benekli semenderi ile yavruları doğal ortamına bırakıldı.

Toplam 1960 haber.