Yeşilyurt Chp İl Meclis Üyesi Haberleri

Yeşilyurt Chp İl Meclis Üyesi Haberleri

Belediye nasıl görmedi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında tadilat yapılırken çöken bina ile ilgili söz alan Yeşilyurt CHP İl Meclis üyesi Günnur Tabel'in, yıkılan binada bir kaç gündür yapılan tadilatı onlarca vatandaşın gördüğü halde belediyeye ekiplerinin görmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

'Kaynaklar çarçur ediliyor'

Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında, 2019 yılı Sayıştay Raporunun meclise sunulması hakkındaki, 'Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Yazısı' ile ilgili söz alan Yeşilyurt CHP İl Meclis Üyesi Günnur Tabel, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde hukuksuz işlemlerin Sayıştay raporunda yer aldığını söyledi. Tabel, "Raporu dikkatlice incelediğinizde; neresinden tutsanız elinizde kaldığını görüyorsunuz. Milletin kaynaklarının bu şekilde çarçur edilmesi, Malatya Belediyesi için utanç verici bir durumdur" dedi.

Belediye bilmiyor muydu?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısının II. Birleşiminde, 'TOKİ’nin mülkiyetinde bulunan Battalgazi ilçesi Eski Malatya Mahallesi afet konutları yapılmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyon raporu' ile ilgili söz alan Yeşilyurt CHP İl Meclis üyesi Günnur Tabel'in, "Önce incelemeler yapılır sonra inşaata başlanır yani ben yaptım demekle olmaz. Oradaki vatandaşlar bile orada kalıntılar çıktığını, höyüklerin olduğunu biliyorken belediye bunu bilmiyor muydu? " sözleri dikkat çekti.