Sultan Haberleri

Sultan Haberleri

Fiğ ve arpa sapı satışı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, balyalı hasıl fiğ ve balyalı arpa sapı satışı yapılacağını duyurdu.

Arazi kiraya verilecek

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, Akçadağ'da 1280 dekar tarım arazisinin kiraya verileceğini duyurdu.

680 bin TL'ye satıldı

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmelerinde yetişen 14 Arap tayı İstanbul Veliefendi'de satışa sunuldu. Açık arttırma ile yapılan satışta ise ünlü yarış atı Özgünhan'ın tayı olan Cengaver isimli tay 680 bin TL'ye alıcı buldu.

Yağlık ayçiçeği

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, 90 ton yağlık ayçiçeği açık artırma usulüyle satacağını duyurdu.

Sultansuyu'na atama

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğüne, Antalya Boztepe Tarım İşletmesinde müdür olarak görev yapan Olcay Akın atandı.

Safkan koşu tayları satılacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, safkan elit arap koşu taylarının satışının yapılacağı bildirildi.

Safkan Arap atları

Malatya'da, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesinde geleceğin şampiyon adayı safkan Arap atları yetiştiriliyor.

Kurban Bayramı'nda ibadete açılacak

1893 depreminde tamamen yıkılan ve Sultan 2. Abdülhamid döneminde yenilenen, 2020 yılında yaşanan Elazığ depreminde de hasar gören Malatya'daki Yeni Cami'nin restorasyonu devam ediyor. Caminin Kurban Bayramı'nda ibadete açılması planlanıyor.

Taylar satışa çıkarıldı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen taylar, Bursa’daki Karacabey Tarım İşletmesinde satışa sunulacak.

Safkan Arap tayı satılacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından 74 baş safkan Arap tayının satışı yapılacak.

Cami minaresiz kaldı

Malatya'nın Kale ilçesinde 3 yıldır ibadete açık olan Eyüp Sultan Camii, caminin inşaatı için toplanan bağışlar bitince minaresiz kaldı.

Araç kiralanacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, araç kiralama hizmeti alacağını bildirdi.

Hasat ve nakliye hizmeti alınacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, hububat hasadı ve nakliyesi hizmeti alacağını bildirdi.

Depremin yaraları sarılıyor

Malatya'daki 800 yıllık Ulu Cami'de depremin yaraları sarılıyor.

Savcının ölümü yasa boğdu

Kanser tedavisi görürken yakalandığı Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren Doğanşehir Cumhuriyet Savcısı Sultan Beyza Boyalı'nın ölümü görev yaptığı adliyede büyük üzüntüye neden oldu.

Koronaya yenik düştü

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Sultan Beyza Boyalı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ot satış yapılacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, balyalı hasıl fiğ ve balyalı reygrass otunun satılacağı bildirildi.

Ramazan'ın Daveti

On bir ayın sultanı olan Ramazan da, 'Bin aydan daha hayırlı.' ve 'Mübarek bir gün.' olan Kadir gecesi de, değerli oluşunu ve şerefini Kur’an’ı misafir etmesine borçlu.

Çayır biçme makinesi alınacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü, diskli şartlandırmalı çayır biçme makinesi satın alınacağını bildirdi.

Konut yaptırılacak

Ankara Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Sultansuyu TİM İdare Binası ve Hizmet Tahsisli Konut yapım işini ihale edeceğini bildirdi.

Herkes işine baksın

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sultan Suyu Harasındaki özelleştirme iddiaları ile ilgili olarak, Sultansuyu Harası'nın özelleştirilmesini bugüne kadar kabul etmedik, bundan sonra da kabul etmeyiz. Kimse bunun üzerinden siyasi rant yapmaya çalışmasın, herkes işine baksın dedi.

Zarar ediyorsa özelleştirilsin

Sultansuyu Harası ile ilgili tartışmalara dahil olan SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, Sultansuyu Harası'nın üretime dönük olarak çalıştırılmasından yana olduklarını söyledi. Marasalı, Sultansuyu'nun ehil ellerde zarar edeceğine ihtimal vermediği belirterek, "Ülkede tarım zarar etmez, zarar ettirilir. Onun için özelleştirilecekse özelleştirilsin. Ama hakkıyla özelleştirilsin. Yani Türkiye'de tank palet fabrikası gitmiş, şeker fabrikası özelleştirilmiş. Bütün her şey gittikten sonra tarımının bizim elimizde kalmasının bize pek bir faydası olacağını zannetmiyorum" dedi.

İstişare vurgusu

Hekimhan Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Celal Abbas Alıcı ve yönetim kurulu üyeleri, içinde Cem Evi'nin de bulunduğu kültür projesi çalışmasıyla ilgili Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a ziyarette bulundu.

Malatya'nın sembolü

Son günlerde Malatya kamuoyunda sıkça yer alan Sultansuyu Harası’yla ilgili konuşan Tüketici Hakları Derneği Malatya Şube Başkanı Zuhal Dişer, Sultansuyu Harası'nın Malatya'nın önemli bir sembol olduğunu belirterek, Tarihsel bir miras, doğal bir yaşam alanı, dünyaca ünlü atlar yetiştirilen, şehrimizin turizm ve ekonomisine katkı sağlayan bu işletmenin hak etmediği bahsi geçen şekilde yok edilmesine karşı olduğumuzu bu vesile belirtmek isteriz" dedi. 

Sultansuyu'nda yıkım başladı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nde Sivrice merkezli depremde hasar gören yapıların yıkımına başlandı.

Sağlıklı hayat için yürüyüş

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Sosyal ve doğal zenginlikleriyle eşsiz bir güzelliğe sahip Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı bölgelerimizi birbirine bağlayan, Sultan Abdulhamid Han Köprüsünün olduğu bölgemiz, yeni açtığımız yollarla birlikte sporseverlerin gözdesi olacak' diye konuştu.

Zirai mücadele ilacı alınacak

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü zirai mücadele için ilaç alacağını duyurdu.

Kuzu doğumları başladı

Baharın da müjdeleyicisi olarak bilinen kuzu doğumları Malatya'da başladı. Günde iki defa anneleri ile buluşturulan kuzuların buluşma anları renkli görüntülere sahne oluyor. Yaklaşık 2 buçuk ay sürecek olan doğum sürecinde, gözlerini dünyaya açan kuzuların bakımları da oldukça zahmetli.

Ahmet Kekeç uğurlandı

Yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve hikayeci Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı.

Çınar, Sultansuyu'nun çay davetinde

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Dilek Mahallesinde yaşayan Makbule Sultansuyu isimli yaşlı kadının sosyal medya üzerinden yaptığı çay davetini geri çevirmedi. Başkan Çınar, yaşlı kadını evinde ziyarete ederek, hayır duasını alıp sohbet etti.