Şikayet Haberleri

Şikayet Haberleri

Erkan Yıldırım'dan özel tüyolar

Kuaför Erkan Yıldırım, güzelliğin sembolü haline dönüşen sarı saça sahip olanlara özel tüyolar vererek, ''Boyayla sarışın olan kadınların en büyük şikayeti, saç diplerinin kızıla dönmesi. Ancak bunun da çaresi var'' dedi.

Çalık esnafı dinledi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da İnönü Caddesindeki esnafları ziyaret etti.

‘Bir dokunduk bin ah işittik’

Bir dizi ziyaret için Malatya'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafları ziyaret ederek, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Esnafın uzun zamandır unutulduğuna dikkat çeken Akşener, esnafın ortak sıkıntısının ekonomi olduğunu söyledi. Akşener, ‘Elektrik parası, BAĞKUR, zamlar ve zincir marketlerden bütün esnaf gurupları şikayetçi. Aybaşında hem doğalgaza, hem elektriğe zam yapıldı. Bir dokun bin ah işit’ dedi.

Tozdan kapımızı açamıyoruz

Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Sivas Caddesinde başlatılan hat yenileme çalışmalarından dolayı mağdur olduklarını savunan esnaflar, 'Bir haftadır toz duman içerisindeyiz, günde 10 ila 15 metre yapıp üstünü kapatıp toprağı, pisliği bırakıyorlar, arkasından kaldırımı yapabilirler. Yapmıyorlar, yapılmadığı için toz duman içerisinde kapımızı açamıyoruz' diye konuştular.

Saldırıyı kınadılar

Malatya'da yoğun bakımda tedavi gören hastalarının hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları doktor ve sağlıkçılara şiddet uyguladı. Yoğun bakımda yaşanan arbede güvenlik kameralarına da yansırken, iki tarafta birbirlerinden şikayetçi oldu.

72 miyom çıkarıldı

Malatya'da, karın ağrısı ve karnındaki şişlik şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın rahim duvarındaki 72 miyom, başarılı operasyonla çıkarıldı.

‘Çiftçinin parası yok’ 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın katıldığı bir televizyon programında bir anısını anlatırken, bir çiftçi için "cebinde telefonu var ama yoksulluktan şikayet ediyor" sözlerine tepki gösteren Tüm Köy- Sen Genel Başkanı Sadık Turan, "Çiftçinin cebinde telefonu var ama parası yok" dedi.  

Bu kadar ağır geçeceğini düşünmedim

Kovid-19 salgını sonrası hastanenin farklı birimlerinde görev alan Turgut Özal Tıp Merkezi Üroloji Ana Bilim Dalı Asistan Doktoru Muhammed Ali Kaya, Kasım 2020'de kırgınlık, hafif öksürük ve ateş şikayetleri yaşamaya başladı.

'İhlale izin vermeyiz'

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sobacı, gazetelere yönelik şikayetlerde bütün kesimlerin mutabık kaldığı Basın Ahlak Esasları'na uygun hareket ettiklerini belirtti. Sobacı, 'Basın Ahlak Esasları'nın ihlaline izin vermeyiz' dedi.

Eşinin intihar ettiğini söyledi

Malatya'da geçtiğimiz eylül ayında bir apartmanın 4'üncü katından düşerek ağır yaralanan genç kadının kocası, polise eşinin intihar ettiğini söyledi. Yoğun bakımdan çıkan genç kadının ifadesi ise gerçeği ortaya çıkardı. Kocasının kendisini attığını söyleyen kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan koca, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Helikopter ile getirildi

Malatya'nın Darende ilçesinde göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Deniz, ambulans helikopterle Malatya'ya sevk edildi.

Helikopter ile getirildi

Malatya'nın Darende ilçesinde göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Deniz, ambulans helikopterle Malatya'ya sevk edildi.

Vatandaş şikâyetçi

Battalgazi İlçesi Akpınar Mahallesi Aslantepe Caddesi üzerinde bulunan mahalle minibüs duraklarındaki çukurlar dikkat çekiyor.

Pazarcıları marketler ve virüs vurdu

Malatya meyve ve sebze pazarı esnafını hem marketler hem de korona virüs vurdu. İşlerinin iyice azalmasından şikayet eden esnaf eski günlerini özlüyor.

Gürkan iki merkez ilçeyi uyardı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, vatandaşların, cadde ve sokakların temizliği noktasında Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden şikayetçi olduklarına dikkat çekerek, iki merkez ilçeyi, cadde ve sokaklarının temiz olması noktasında uyardı.

Enkazı kim kaldıracak

Malatya’nın Battalgazi İlçesi Hidayet Mahallesi Gülistan Sokağında bulunan müstakil ev için Sivrice depreminden zarar gördüğü için çürük raporu verildi. Depremden 20 gün sonra yıkılan ev aradan yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen evin enkazı bir türlü yerinden kaldırılmadı. Hangi kuruma başvurduysa muhatap bulamadığını söyleyen ev sahibi Şevket Kürüm, "Hizmet diyorlar hani hizmet. Kimse bize sahip çıkmıyor. Böyle devam ederse bütün yöneticileri Bakan beye şikayet edeceğim" dedi.

Kurban pazarında yoğunluk

Kurban Bayramı'nın ilk günüde Malatya'da Canlı Hayvan Pazarı'nda hareketlilik yaşanıyor. Kurban ibadeti için pazara gelen vatandaşlar, aldıkları kurbanlıkları kesim alanlarına götürürken, bazı yetiştiriciler bu yıl satışların az olmasından şikayetçi.

Seyyar fotoğrafçı dertli

Malatya'nın Darende İlçesi Günpınar Şelalesinde fotoğraf çekerek aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışan Ali Özkalaycık, cep telefonlarının çıkmasıyla işlerinin azalmasından şikayetçi oluyor.

Usta öğreticiler de şikayetçi

Malatya Usta Öğrenciler Derneği Başkanı Halise Can, usta öğreticilerin, sıkıntıları gündeme getirme ve sorunlarını anlatmak için AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca'yı telefonla aradıklarını belirterek, 'Yaklaşık 9 aydır randevu istedik ama bize dönüş yapılmadı. Meclise gittik ve orada görüşmelerimiz oldu. Bizlere, 'AK Parti İl Başkanına ulaşın" dediler. İl Başkanını arıyoruz açmıyor. Geri de dönmüyor. İhsan Koca’dan 9 aydır randevu talep etmekteyim. 'Yoğunluktan dönemiyoruz' diyorlar' dedi.

Apartman sakinleri yüksek aidattan şikayetçi

Malatya'da 441 konutlarda oturan şehit ve gazi yakınları ile basın mensupları, site aidatının yükseltilmesine tepki göstererek, yeterince hizmet alamadıklarını dile getirdiler.

Ağaç dostları şikayetçi

Bir grup duyarlı vatandaş, bahar aylarında ağaçların gövdelerinde çıkan düzensiz sürgünleri, belediyelerin temizlemekte yetersiz kalması üzerine kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor.

Malatya'da çöp evden 8 kamyon çöp çıkarıldı

Malatya'da çevreye yayılan kötü koku nedeniyle mahallelinin şikayet ettiği bir evden 8 kamyon çöp çıkartıldı.

Vatandaş şikâyetçi

Battalgazi İlçesi Merkez Beydağı Mahalle Muhtarı Hakverdi Sevgi, mahalledeki parsellerden yüzde 44 oranında kesinti yapıldığını, bu durumdan vatandaşın mağdur olduğunu belirterek, kesintinin yüzde 30'a çekilmesini talep etti.

Esnaf şikayetçi

Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, pazarcıların, korsan tezgah açan seyyar satıcılardan şikayetçi olduğunu belirterek,"Buradan yetkililere sesleniyorum. Gerçekten esnafın ekmeğiyle oynamalarına müsaade etmeyin" dedi.

Hasarsızlar hasarlı oldu

Deprem sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarıyla ilgili bir çok şikayet aldıklarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya milletvekili Veli Ağbaba, "Hasar tespiti yapılan binalarda 'Önce ağır hasarlı' denilen daha sonra fotoğraflara bakılarak hafif hasarlıya çevrildiği, hafif hasarlı binaların ise ağır hasarlıya çevrildiği gelen telefonlardan öğreniyoruz" dedi.

Belediyeler yetersiz kaldı

Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, yoğun kar yağışı sebebi ile kapanan yolların açılmasında belediye araçlarının yetersiz kaldığını belirterek, vatandaşların yoğun şikayetleri karşısında telefonlara yetişemediklerini söyledi.

Saygısızlığa af yok

65 yaş üstü vatandaşlar ve yolculara karşı saygısız davranan şoförlerle ilgili gelen şikayetleri değerlendiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, saygısız davranan şoförlerin, halk otobüsü şoförlüğü yapabilir kartını iptal edeceklerini söyledi. İnce, "Yolcuya saygılı davranacaksın, ekmeğinin peşinden koşacaksın. Zarar ediyorsan bu işi yapmayacaksın" dedi.

Belediye 'kanun var' vatandaşlar ise 'çocuğum var' diyor

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde vatandaşlardan başıboş köpek şikayetleri ile zor anlar yaşayan muhtarlar, belediyeyi aradıklarında kanun var cevabını aldıklarını, bunu vatandaşlara anlattıklarında ise çocuğum var sitemiyle karşılaştıklarını söyledi.

Temizlik kime ait!

Tecde ve Çilesiz Mahalle Muhtarları, Altınkayısı Bulvarı ve Mıhlıdut Caddesi’nde temizlik yapılmadığından şikayetçi. Muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Meclis kararı var’ diye temizlik yapmadığını, Yeşilyurt Belediyesi’nin ise, ‘Ana Caddelerin Büyükşehir Belediyesi’ne ait’ olduğunu ileri sürerek, bulvarda bir aydır temizlik yapılmadığını ifade etti.

Çözüm istiyoruz

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, sokak aralarında toplu şekilde başı boş gezen köpeklerden mahalle sakinlerinin şikayetçi olduğunu söyledi. Öğrencilerin sabah, öğlen ve akşam çıkışlarında köpeklerden dolayı eve gitmekte korktuklarını belirten Ünalır, yetkililerden çözüm yolu istediler.