Etiketler

Yerel basını önemsiyoruz

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti(MGTC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kızıldaş, yerel basının bir kent için önemli olduğunu belirterek, “Yerel basını önemsiyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yerel basınla ilişkimizi en üst düzeyde sürdürmeye gayret ediyoruz " dedi.

MGTC'den İl Emniyet Müdürü Dağdeviren'e ziyaret

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti, yeni göreve başlayan Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Hukukçulardan suç duyurusu

Bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle Gazeteci-Yazar Nagehan Alçı hakkında, Malatya Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Malatya Şube Başkanlığı tarafından suç duyurunda bulunuldu.

'Altın Kayısı' ödülü

Kırmızı Türk Spiker Dünyası tarafından Malatya'da düzenlenen Altın Kayısı Ödül töreninde TGRT Habere 'Aileye ve Değerlere En Çok Yer Veren Televizyon Kanalı' ödülü, TGRT Haber'de yayınlanan Kozmik Masa programına En İyi Siyaset Programı ödülü, Türkiye Gazetesine ise 'Anadolu'ya En Çok Yer Veren Gazete' ödülü verildi.

'Organize edilmiş bir provokosyan'

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, Süper Lig'in 3. haftasında Malatya'da oynanan müsabaka sonrasında protokol tribününde başlayıp, giriş kapısında devam eden ve bir yerel televizyonun spor müdürünün 'darp edildim' iddialarına varan olaylarla ilgili konuşarak, yaşananların tamamen organize edilmiş bir provokasyon girişimi amacı taşıdığını söyledi.

Gazetecilik zor meslek

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Yaşar Kuru, Malatya Gazeteciler Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kuru, gazetecilerin sorunlarını bildiğini belirterek, çözüm noktasında elinden geleni yapacağını söyledi.

Ciddi sorunlarımız var

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeni basın kartları dağıtılıyor

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular (MGTC) Başkanı Fatih Avcı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni basın kartlarının bugün itibariyle tüm Türkiye'de basın mensuplarına dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Hayırlı olsun ziyareti

Malatya Gazeteciler Televizyoncular Cemiyeti (MGCT) Başkanı Fatih Avcı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Yaşar Kuru’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

MGTC’den sahur ikramı

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından düzenlenen sahura katıldı.

E.Yeni Malatyaspor'dan Erol Bulut'a cevap

Evkur Yeni Malatyaspor Genel Sekreteri Burak Çakır, takımın eski teknik direktörü Erol Bulut'un katıldığı bir televizyon programında kulübe yönelik vizyon yokluğu imasında bulunmasına tepki göstererek, 'Vizyon eleştirisini doğru bulmuyorum, garabet olarak karşılıyorum. 3 haftada bu 9 puanı toplayan takım aynı' dedi.

Üzerine televizyon düşen çocuk ağır yaralandı

Malatya'da evde oyun oynayan 6 yaşındaki çocuk üzerine televizyon düşmesi sonucu ağır yaralandı.

Ağbaba MGTC’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini ziyaret etti.

İhaleler objektif olmalı

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) ziyaretinde kamu yöneticilerine ihalelerde objektif davranmaları çağrısında bulundu.

Gönüllere girmek gerekir

AK Parti Malatya Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada, “Vatandaşa altyapı yaparsın, üst yapı yaparsın, bina yaparsın ama gönlüne girmediğinde bunların hiçbir anlamı kalmaz. Biz bir mahalleye yatırım yaparken bu mahallenin eşrafının, orada yaşayan sakinlerinin, oranın sahibi olan insanlarının görüşlerini, önerilerini almadan hiç bir adım atmayacağız" dedi.

Hadsiz!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, ulusal bir televizyon kanalında takımları ve kaptanları Adem Büyük ile ilgili yapılan yorumların hakaret düzeyinde olduğunu belirterek, bu yorumların camiayı derinden üzdüğünü bildirdi.

MGTC’den örnek davranış

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) tarafından, Akçadağ ilçesinde bir köy okuluna spor malzemeleri hediye edildi.

Mumcu MGTC’de

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret etti.

Kulüpten açıklama

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü, Kulüp Basın Yayın ve İletişim Direktörü Ali Karadeniz’in kulüp televizyonunda gerçekleştirdiği program sonrası yaşananlara ilişkin açıklamada bulundu.

'Hadsiz tutum'

Evkur Yeni Malatyaspor'un İnternet üzerinde yayın yapan televizyon kanalında programa çıkan Kulübün Sosyal Medya ve İletişim Direktörü Ali Karadeniz'in yerel medyayı tehdit ettiğini iddia eden Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı tepki gösterdi.

Basını önemsiyoruz

AK Parti Malatya Ahmet Çakır, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret ederek, “Basına her zaman önem verdiğimizi söylemek isterim. Basın, bizle vatandaşlar arasındaki köprüdür’’ dedi.

Hayırlı olsun

Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Aile sempozyumu sona erdi

8. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında iki gün süren "Türk Sinema ve Televizyonunda Aile" konulu sempozyum sona erdi.

Aile konulu sempozyum

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. Malatya Uluslararası Film Festivali etkinlikleri kapsamında, “Türk Sinema ve Televizyonunda Aile’’ konulu sempozyum düzenlendi.

Karar can suyu olacak

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı, “BİK’in gazetelerle ilgili yeni kararları, gazeteler için can suyu olacaktır” dedi.

MGTC Büyükşehir’de

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret etti.

Sürpriz karşılama

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda (TRT) yayınlanan bir programa konuk olarak katılan Malatya’nın sevilen isimlerinden Zaza Cemil, kuliste Hakkı Bulut’u karşısında görünce duygusal anlar yaşandı.

İtibar etmeyin

Malatya Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Türkkölesi, çeşitli televizyonlarda bitkisel ilaç adı altında yapılan reklamlara vatandaşların itibar etmemelerini istedi. Bitkisel ilaç adı altında vatandaşlara sunulan ürünlerin büyük bir bölümünün kimyasal içerdiğini ifade eden Türkkölesi, son zamanlarda bu tür satışların istismar boyutuna ulaştığını hatırlatarak, Sağlık Bakanlığı tarafından da bu tür ilaçlar ile ilgili araştırma ve inceleme çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

Türk Sinema ve Televizyonunda Aile

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında, "Türk Sinema ve Televizyonunda Aile" konulu sempozyum düzenlenecek.

Fendoğlu STK'ları gezdi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, teşekkür ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, İl Müftülüğü ile Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti.