Etiketler

‘Yardım gitmedi’ haberine tepki

İçişleri Bakanlığı, özel bir televizyon kanalında yayımlanan “Akpınar Mahallesi’ndeki çadır alanına yardım gitmedi” haberine tepki gösterdi.

Çakır depreme yakalandı

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır'ın katıldığı televizyon programı sırasında meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde yaşanan panik güvenlik kameralarına yansıdı.

Gazeteciler bir araya geldi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Derneği tarafından Birlik ve Beraberlik Gecesi adı altında eğlence programı düzenlendi.

Gazetecilerden anlamlı protesto

Malatya’da "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlenen programda kendisine konuşma hakkı verilmeyen Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Fatih Avcı ile beraber yaklaşık 40 gazeteci, programı terk etti.

Hırsızlıktan 2 zanlı yakalandı

Malatya'da, 10 top kafes tel örgü, evin içerisinde bulunan 1 adet kamera kayıt cihazı ve 1 adet televizyon çalan 2 zanlı yakalandı.

Malatya kadim bir şehir

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Kanal 7 Avrupa Televizyonunda yayımlanan 'Meltemle Zirvedekiler' programına konuk oldu.

RTS öğrencilerinden teknik gezi

Malatya İnönü Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) Bölümü öğrencileri teknik gezi ve inceleme programına başladı.

Türk dizi film sektörüne övgü

Yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, Türkiye'de dizi film sektörünün önemli bir atak yaptığını belirterek, hiçbir sektörün başaramadığını Türk televizyon ve dizilerinin başardığını söyledi.

Yerel basını önemsiyoruz

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti(MGTC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kızıldaş, yerel basının bir kent için önemli olduğunu belirterek, “Yerel basını önemsiyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yerel basınla ilişkimizi en üst düzeyde sürdürmeye gayret ediyoruz " dedi.

MGTC'den İl Emniyet Müdürü Dağdeviren'e ziyaret

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti, yeni göreve başlayan Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Hukukçulardan suç duyurusu

Bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle Gazeteci-Yazar Nagehan Alçı hakkında, Malatya Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Malatya Şube Başkanlığı tarafından suç duyurunda bulunuldu.

'Altın Kayısı' ödülü

Kırmızı Türk Spiker Dünyası tarafından Malatya'da düzenlenen Altın Kayısı Ödül töreninde TGRT Habere 'Aileye ve Değerlere En Çok Yer Veren Televizyon Kanalı' ödülü, TGRT Haber'de yayınlanan Kozmik Masa programına En İyi Siyaset Programı ödülü, Türkiye Gazetesine ise 'Anadolu'ya En Çok Yer Veren Gazete' ödülü verildi.

'Organize edilmiş bir provokosyan'

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, Süper Lig'in 3. haftasında Malatya'da oynanan müsabaka sonrasında protokol tribününde başlayıp, giriş kapısında devam eden ve bir yerel televizyonun spor müdürünün 'darp edildim' iddialarına varan olaylarla ilgili konuşarak, yaşananların tamamen organize edilmiş bir provokasyon girişimi amacı taşıdığını söyledi.

Gazetecilik zor meslek

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Yaşar Kuru, Malatya Gazeteciler Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kuru, gazetecilerin sorunlarını bildiğini belirterek, çözüm noktasında elinden geleni yapacağını söyledi.

Ciddi sorunlarımız var

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeni basın kartları dağıtılıyor

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular (MGTC) Başkanı Fatih Avcı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni basın kartlarının bugün itibariyle tüm Türkiye'de basın mensuplarına dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Hayırlı olsun ziyareti

Malatya Gazeteciler Televizyoncular Cemiyeti (MGCT) Başkanı Fatih Avcı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Yaşar Kuru’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

MGTC’den sahur ikramı

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından düzenlenen sahura katıldı.

E.Yeni Malatyaspor'dan Erol Bulut'a cevap

Evkur Yeni Malatyaspor Genel Sekreteri Burak Çakır, takımın eski teknik direktörü Erol Bulut'un katıldığı bir televizyon programında kulübe yönelik vizyon yokluğu imasında bulunmasına tepki göstererek, 'Vizyon eleştirisini doğru bulmuyorum, garabet olarak karşılıyorum. 3 haftada bu 9 puanı toplayan takım aynı' dedi.

Üzerine televizyon düşen çocuk ağır yaralandı

Malatya'da evde oyun oynayan 6 yaşındaki çocuk üzerine televizyon düşmesi sonucu ağır yaralandı.

Ağbaba MGTC’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini ziyaret etti.

İhaleler objektif olmalı

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) ziyaretinde kamu yöneticilerine ihalelerde objektif davranmaları çağrısında bulundu.

Gönüllere girmek gerekir

AK Parti Malatya Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada, “Vatandaşa altyapı yaparsın, üst yapı yaparsın, bina yaparsın ama gönlüne girmediğinde bunların hiçbir anlamı kalmaz. Biz bir mahalleye yatırım yaparken bu mahallenin eşrafının, orada yaşayan sakinlerinin, oranın sahibi olan insanlarının görüşlerini, önerilerini almadan hiç bir adım atmayacağız" dedi.

Hadsiz!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, ulusal bir televizyon kanalında takımları ve kaptanları Adem Büyük ile ilgili yapılan yorumların hakaret düzeyinde olduğunu belirterek, bu yorumların camiayı derinden üzdüğünü bildirdi.

MGTC’den örnek davranış

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) tarafından, Akçadağ ilçesinde bir köy okuluna spor malzemeleri hediye edildi.

Mumcu MGTC’de

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret etti.

Kulüpten açıklama

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü, Kulüp Basın Yayın ve İletişim Direktörü Ali Karadeniz’in kulüp televizyonunda gerçekleştirdiği program sonrası yaşananlara ilişkin açıklamada bulundu.

'Hadsiz tutum'

Evkur Yeni Malatyaspor'un İnternet üzerinde yayın yapan televizyon kanalında programa çıkan Kulübün Sosyal Medya ve İletişim Direktörü Ali Karadeniz'in yerel medyayı tehdit ettiğini iddia eden Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı tepki gösterdi.

Basını önemsiyoruz

AK Parti Malatya Ahmet Çakır, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret ederek, “Basına her zaman önem verdiğimizi söylemek isterim. Basın, bizle vatandaşlar arasındaki köprüdür’’ dedi.

Hayırlı olsun

Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.