Sağlıkta Şiddet Haberleri

Sağlıkta Şiddet Haberleri

Saldırıya tepki

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına saldırıyı kınayıp, 'Saldırının takipçisi olacağım' dedi.

Üzüldük

Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ergün Koşar, “TBMM’de kabul edilen sağlıkta şiddet yasasında veteriner hekimlere yer verilmemesi tarafımızca anlaşılamamış ve meslek mensuplarımızı büyük bir üzüntüye sevk etmiştir” dedi.

Sağlıkta şiddet tepkisi

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görev yapan sağlık çalışanlarının görevi başında darp edildiğini belirterek, sağlık çalışanlarına yönelik her türlü saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Sağlıkta şiddet kabul edilemez

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, önceki gün İzmir’in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemini kınadı.

Yeni Malatya 3’lük attı

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Evkur Yeni Malatyaspor, sahasında ağırladığı Çaykur Rizespor'u 1-0 mağlup ederek iki maçlık galibiyet hasretine son verdi. Süper Lig'in yeni temsilcisi Çaykur Rizespor ise bu sezonki altıncı maçından da galibiyet çıkartmadı. Bu arada Çaykur Rizespor ile prensip anlaşmasına varan Okan Buruk, karşılaşmayı tribünden izledi. Öte yandan Evkur Yeni Malatyasporlu futbolcular sahaya "Sağlıkta şiddete hayır" yazılı pankartla çıktı.

Jandarma acilde

Malatya’da da sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek için artık hastanede polislerin yanı sıra jandarmada görev yapmaya başladı.

Sağlıkta şiddete hayır

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Samsun'da doktor ve güvenlik görevlisine yapılan saldırıyı kınadığını belirterek, “Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan birisinin sağlık çalışanlarının ne zor şartlarda çalıştığını görmesi açısından ceza olarak hastanede de çalıştırılmalı” dedi.