Saadet Partisi Haberleri

Saadet Partisi Haberleri

Vatandaş geçinemiyor

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, 'Ekonomik Kurtuluş Savaşı' verdiklerini söyleyen hükümetin, iktidarda bir gün daha fazla kalabilmek için yanlışlarına bahane ürettiklerini ileri sürdü. Canbay, “İktidarın yanlışları sonucu, memur, asgari ücretli, çiftçi, esnaf ve emekli ise, her gün geçim savaşı veriyor” dedi.

İsrafa son verin

Ülkenin ciddi sıkıntı ve imtihanlardan geçtiğine dikkat çeken Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, sıkıntılardan kurtulmak için yolsuzlukların ve israfın önünün kesilmesi gerektiğini söyledi. Enflasyon rakamlarını eleştiren Canbay, "TÜİK enflasyon yüzde 19 diyor, halkın yüzde 93’ü TÜİK'e inanmıyor. Gerçek enflasyon yüzde 40" dedi.

Asiltürk'ün ismi yaşatılacak

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün adı, evinin yakınındaki bir caddeye verilecek.

Necmettin Erbakan Umut Ormanı

Saadet Partisi Kadın Kolları tarafından eski başbakanlardan Necmettin Erbakan anısına yanan ormanları, tahrip edilen doğayı yeniden yeşertmek umuduyla hatıra ormanı oluşturulacak.

Saadet’te Canbay dönemi

2018 yılından beri Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı görevinde bulunan Osman Marasalı, işlerinin yoğundan dolayı il başkanlığı görevini daha önce il başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Canbay'a devretti.

Mağduriyet giderilmedi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, 24 Ocak Sivrice Depreminden etkilenen Pütürge ilçesindeki mağduriyetleri Meclis gündemine taşıdı. Karaduman, mağduriyetlerin giderilmediğini belirterek, "Yıkılmış evlerin yerine yenilerin yapılacağı söylendiği halde yapılmadı, insanlar hayvanlarıyla beraber dışarıda kaldı. Çoğu köyde hasar tespiti yapılan evler için köylülere evlerinizi boşaltın, evlerinizi yıkacağız deniliyor ancak alternatif sunulmadığı için insanlar sokağa atılıyor" dedi.

Asiltürk'ün memleketinde üzüntü

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatı memleketi Malatya'nın Hekimhan ilçesinde de hemşehrileri tarafından üzüntüyle karşılandı.

Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı hemşerimiz Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Her üç gençten biri işsiz

Saadet Partisi Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Sofuoğlu, Genç işsizliğin; ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak tüm boyutlarıyla birlikte ele alınması gerektiğini belirterek, ‘İfade ediyorum her üç gencimizden birisi işsizdir. Bir ekonomi için üretmeye yatkın, heyecanlı ve hareketli nüfusunun üçte birisinin işsiz olması ülkemiz adına ağır bir kayıptır’ dedi.

'Gerçekler algılarla kapatılıyor'

Saadet Partisi Malatya İl Başkan yardımcısı Mustafa Canbay, konuşulması gerekenlerin konuşulmadığı, gerçeklerin üzerinin algılarla kapatılmaya çalışıldığını belirterek, ‘Ülkemizde gerçek gündemimizi konuşmak, milletimizin problemlerini suni gündemlere kurban etmemek üzere buradayız. Tencerelerde dert değil aş pişirebilmek için gelin, seçimden önce “Geçim İttifakı”nda buluşalım’ dedi.

Ekonomi çıkmaza girdi

AK Parti iktidarının yanlış politikalarla ekonomiyi çıkmaza soktuğunu kaydeden Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, 'Saadet Partisi olarak hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak ‘Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum’ diyen herkesi, ‘Geçim İttifakı’na davet ediyoruz' dedi.

‘Geçim İttifakı’na davet

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı, Mayıs ayı il divan toplantısını online olarak gerçekleştirdi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya, 'Görüşü ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun bütün insanlarımızı Geçim İttifakı’na davet ediyoruz' dedi.

Kürecik çağrısı

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, beraberindekilerle Filistin'de yaşanan haksızlığa, katliama dikkat çekmek için AK Parti ve Gelecek Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti. Marasalı, Kürecik Radar Üssü'nün kapatılması için gündem oluşturduklarını söyledi.

Saadet’te bayrak değişimi

Saadet Partisi Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı olan Av. Emre Fırat görevini Mehmet Sofuoğlu'na devretti.

Adil paylaşım şart

Saadet Partisi (SP) Malatya 7. İl Olağan Kongresi'ne online katılan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milli gelirin ülke için önemli olduğuna dikkat çekerek, "Birileri çok zengin olacak, nerden kazandığı, nerede harcadığı belli olmayacak. Birileri ise karnını bile doyuramayacak, olmaz. Milli geliri artırmak önemlidir ama milli gelirin adil paylaşımı daha da önemlidir" dedi.

Rahmetle anıyoruz

Malatya’da, 7'den 70'e herkes Erbakan Hoca’ya olan duygularını fikir duvarına yazdı.

Basın milletin sesi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Saadet Partisi Yeşilyurt İlce Başkanı Sinan Erarslan, teşkilatı ile birlikte gazetemize ziyaret etti. Erarslan, gazetecilik mesleğinin, milletin sesi olduğunu belirterek, gazetecilik mesleğinin, haber vermenin ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında, günlük hayatımızın vazgeçilmezi olduğunu söyledi.

Bütçeye kırmızı kart

Saadet Partisi Malatya Gençlik Kolları Başkanı Av. Emre Fırat, 2021 bütçesinde üzücü bir tablo ile karşılaştıklarını belirterek, başta gençler olmak üzere vatandaştan yana olmayan, vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak 2021 bütçesi için iktidara kırmızı kart gösterdi.

STK'lar pasif hale gelecek

HÜDA-PAR Malatya İl Başkanı İlker Dönmezer, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen "Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi"nin, STK’ları pasif hale getireceğini belirterek, "Teklif ile birlikte yardım kuruluşları terörist yaftası ile karşı karşıya kalacaklar, bu durum uluslararası yardım çalışmalarının içeriğini sekteye uğratacak. İstanbul Sözleşmesi'nde düşülen hataya tekrar düşülmesin" dedi.

Allah'ın rızasını gözetmeliyiz

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı Aralık Ayı İl Divan Toplantısı Osman Marasalı başkanlığında 26 Aralık Cumartesi günü saat 14.00'da online olarak gerçekleştirildi.

Fikir alış verişi

Saadet Partisi (SP) Yeşilyurt İlçe Başkanı Sinan Eraslan, teşkilat ziyaretleri kapsamında, Malatya Esnaf Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı Şevket Keskin ile İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Üzülerek izliyoruz

Saadet Partisi Malatya İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Emre Fırat, 10 Aralık İnsan Hakları Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, 10 Aralık 1948’de ilan edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin evrensel bir anma gününe dönüştüğünü söyledi. Fırat, "20 yılın sonunda insanların en temel hak ve özgürlüklerinden yoksun bırakıldığı bir süreci üzülerek müşahede etmekteyiz" dedi.

Yap-boz tahtasına döndü

Saadet Partisi (SP) Malatya Gençlik Kolları Başkanı Av. Emre Fırat, 24 Kasım Öğretmenler günüyle ilgili yaptığı açıklamada, "Eğitim sisteminin yap-boz tahtasına çevrildiği, sürekli değişen sınavlarla büyük bir karmaşıklığın yaşandığı, öğrencilerin gelecek kaygısıyla eğitime devam etmeye çalıştığı bir ortamda üzerimize düşen mesuliyet her zamankinden daha fazladır" dedi.

Gençlerin ümidi yok

Saadet Partisi Malatya Gençlik Kolları Başkanı Av. Emre Fırat, gençlerin en büyük sıkıntısının ümitsizlik olduğunu söyledi.

Adalet zedelendi

Türkiye’nin her alanda devasa problemlerinin olduğunu belirten Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Canbay, ama en büyük problemin adaletin zedelenmesi olduğunu söyledi.

Ahlak ve maneviyat şart

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, kadınları, İstanbul Sözleşmesi veya polis gücüyle korumanın mümkün olmadığını söyledi. Marasalı, “Her şeyin başına ahlak ve maneviyatı koymak lazım. Topluma büyük görevler düşüyor” dedi.

D-8 bir insanlık hareketidir

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan Hoca'nın öncülüğünde imza atılan D-8 projesinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı bir mesaj yayınladı.

Doğayı kirletmeyelim

Saadet Partisi Malatya İl Gençlik Kolları-Sosyal İşler Başkanlığı çevre kirliliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sahaya indi.

Üsluba dikkat

Pandemi süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, ülkemizin sağlık alanında normalleşmeye doğru gittiğini belirterek, "Ancak bu normalleşme siyasi alanda kullanılan dilin yıkıcı, kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı etkisiyle kendini gösterememekte ve ülkemizi bir kutuplaştırma, kamplaştırma yerine dönüştürmektedir" dedi.

Şevket Kazan hayatını kaybetti

Eski bakanlardan Şevket Kazan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.