Postmodern Haberleri

Postmodern Haberleri

Mağduriyetler giderilemedi

İnönü Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Tuncel, 28 Şubat’ta birçok zulmün yapıldığına dikkat çekerek, Postmodern askeri darbede toplumun tamamının etkilendiğini söyledi. Yaşanan mağduriyetlerin bir kısmının giderildiğini ifade eden Tuncel, "Üniversite de o dönemde okuyup da başörtüsü dolayısıyla okullarından atılanlar var, onların mağduriyetleri hala giderilemedi. Adaletin tecellisinin bir an önce olması çok daha önemli çünkü geç gelen adalet adalet değildir" dedi.

Güder'den 28 Şubat mesajı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Postmodern darbe olarak nitelenen 28 Şubat'ın 24. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mağduriyeti unutamıyor

Türkiye tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve "bin yıl süreceği" iddia edilen 28 Şubat sürecinde, başörtüsünden dolayı gördüğü baskılar nedeniyle görevinden istifa etmek zorunda kalan 5 çocuk annesi Zeliha Kartal, yaşadığı mağduriyeti unutamıyor.

Mezuniyet törenine bizi almadılar

28 Şubat Postmodern Darbesi'nin mağdurlardan Zöhre Uçar, 28 Şubat öncesinde ve sonrasında yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Başörtülü kadınlar üzerinden darbe yapıldı

Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt’un Yeşilyurt’un Tecde Mahallesi’nde seçim bürosu açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Akkurt, 28 Şubat Postmodern Darbesi’ni hatırlatarak, başörtülü kadınlar üzerinden darbe yapıldığına dikkat çekti.

28 Şubat’ın Malatya’daki simge ismi konuştu: Diz çökmedik

28 Şubat ‘Postmodern Darbe’sinde idamla yargılan Malatyalı kanaat önderlerinden Ramazan Keskin, “Müslümanlara karşı topyekun bir savaş başlattılar ama halkımız Allah’a hamdolsun buna karşı direndi. 28 Şubat sürecinde diz çökmeyen, teslim olmayan bütün kardeşlerimi takdir ediyorum. Ben 28 Şubat mağdurlarının bir an önce mağduriyetlerin giderilmesi istiyorum” dedi.

Ağır işkenceler gördüm

28 Şubat 1997 gerçekleşen, ‘Postmodern Darbenin’ mağdurlarından Mehmet Balkı, gözaltı sürecinde polislerin kendisine, ‘Senin kimyanı bozacağız’ dediklerini vurgulayarak, “Kimyamın bozulduğunun doğru olduğuna inanıyorum, sürekli ilaçlarla ayakta duruyorum ağırlaşınca çalışamıyorum” dedi.

28 Şubat paneline davet

Ensar Vakfı Malatya Şubesi tarafından 28 Şubat Postmodern Darbesinin 21.yıldönümü dolayısıyla bir panel düzenlenecek.