Mtso Başkanı Haberleri

Mtso Başkanı Haberleri

Yüzde 60’ı tamam

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) İŞGEM Mesleki Eğitim Merkezi Projesi inşaat çalışmalarını inceleyen MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, inşaat çalışmalarının yüzde 60'ının tamamlandığını belirterek, iş arayan gençlere umut olacak projenin çok yakın zamanda faaliyete geçeceğini müjdeledi.

Ahilik Haftası Mesajı

MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, bu yıl 13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sadıkoğlu'ndan destek ziyareti

MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, SMA tip 1 hastası 6 aylık Eyüp Çınar'ın ailesini evlerinde ziyaret etti.

Malatya ortalamanın altında

Sigorta Haftası etkinlikleri kapsamında konuşan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Elazığ merkezli depremde büyük zarar gören Malatya'da deprem sigortası yaptıranların sayısının yüzde 38'den yüzde 51'e yükseldiğini söyledi.

1 Mayıs mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Emekleri, gayretleri ve döktükleri alın teri ile üretim ve kalkınmanın en önemli unsuru olan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun' ifadelerini kullandı. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Esnafı korumamız lazım

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), geleneksel olarak yürüttüğü sosyal yardım faaliyetlerine bu yılda devam ediyor. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2 bin 500 aileye ulaştıracakları gıda kolilerini yerel esnaftan temin ettiklerini söyledi.

Üniversite-sanayi iş birliği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret eden Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Öğretim Üyeleri, MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile üniversite-iş dünyası iş birliği ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projeler üzerine istişarelerde bulundular.

18 Mart mesajı

MTSO Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

4 yılda 15 bin istihdam

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Şubat ayı meclis toplantısında konuşan MTSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu, hedeflerinin 4 yılda en az 15 bin kişiye istihdam sağlamak olduğunu ifade etti.

TOBB 69 yaşında

MTSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOBB'un 69. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sadıkoğlu'ndan yeni yıl mesajı

MTSO Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sadıkoğlu esnafı gezdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından başlatılan ve kısa sürede Türkiye gündemine gelen 'Gün Birlik Günü, Yerel Esnafına Sahip Çık' kampanyası kapsamında esnaflar ziyaret edildi. Kampanya kapsamında Fuzuli Caddesinde esnafları ziyaret eden MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Hemşerilerimizi yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyoruz' dedi.

Üyelerimiz nefes alacak

Malatya TSO ile Ziraat Bankası arasında 'Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı’ protokolü imzalandı. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, içinde bulunduğumuz korona virüs salgın döneminin ticari hayatı olumsuz etkilediğini belirterek, "Söz konusu protokol, ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacak” dedi.

Arıtma tesisinde ilk adım atıldı

Malatya 1.OSB'ye yapılacak olan Atık su Arıtma Tesisi Projesinin yapım ihalesini kazanan firmayla sözleşme imzalandı. İmza töreninde konuşan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Bu tesisle birlikte Malatya'mızın ve sanayimizin kaderi değişecek dedi.

MTSO Başkanı'na teşekkür

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun girişimleri sonucunda Organize Sanayi Bölgesine yapılacak Türkiye'nin en büyük 2'inci arıtma tesisi bölge halkını da mutlu etti. Yıllarca OSB'den akan atıksuların kirlettiği Şahnahan'daki vatandaşlar bu girişimden dolayı Sadıkoğlu'na teşekkür ettiler.

Duyarsız kalmadık

Kan stoklarının azalmasının ardından başlatılan bağış kampanyasına Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) destek oldu. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, "Malatya esnafı, sanayicisi ve tüccarı olarak kan bağışındaki duyarlılığımız hayat kurtaracağına inandığımız içindir" dedi.

MTSO Başkanı Sadıkoğlu, asgari ücreti değerlendirdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (TSO) Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Ülkemizde insanların yaşamı için asgari ücretin yeterli olmadığını düşünüyoruz, ama bununla beraber işverenlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor' dedi.

Ülke olarak güçlüyüz

Malatya'da gerçekleşen Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSI) Buluşmaları'nda konuşan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, şehirlerin gelişiminde ticaret ve sanayi odalarının önemli bir faktör olduğunu belirterek, 'Üretmediğimizde, ülkemize döviz girdisi olmadığında, yurt dışıyla rekabet edemediğimizde basit tweet'lerle ekonomimizi bozabilecek insanlara güç vermiş oluruz' dedi.

Beş aylık ihracat 147 milyon dolar

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya’nın 2019 yılı 5 aylık toplam ihracat rakamının 147 Milyon dolar olduğunu söyledi.

28 milyonluk ihracat

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2019 Ocak ayı Malatya’nın ihracat rakamlarının 28 milyon 690 bin dolar olduğunu söyledi.

Bakana kayısı ikramı

TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek projenin imza törenine katılan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, burada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Malatya kayısısı hediye etti.

Destek sözü aldı

Malatya’da Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’a Yeni Malatyaspor forması hediye eden MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu bankalardan Yeni Malatyaspor’a destek sözü aldı.

‘Yalın üretimde Malatya’

Malatya Ticaret Sanayi Odası (MTSO) Eğitim Akademisi ile İnönü Üniversitesi işbirliğinde, ‘Yalın üretimde Malatya’ konulu seminer düzenlendi. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yalın üretim uygulama örneğinin anlatılacağı yalın ile israfı yok et, rekabette önde ol panelinin büyük önem arz ettiğini söyledi.

Başarılar diledi

MTSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette her iki Başkan da Malatya için birlikte hareket edeceklerini söyledi.

3 bin 500 işadamı oy kullanacak

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri 1 Nisan tarihinde yapılacak. MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yaklaşık 3 bin 500 işadamının sandıkta oy kullanacağını tahmin ettiğini söyledi.