Melekbaba Haberleri

Melekbaba Haberleri

Biz bir takımız projesi

Melekbaba Gençlik Merkezinde yapılan açılışa İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Kızılay, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Spor Bilimleri Dekanı Prof. Cemal Gündoğdu, MEB Şube Müdürü Akın Coşkun proje koordinatorleri, sporcular, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Gençlik merkezine yoğun ilgi

Malatya'da geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Melekbaba Gençlik Merkezi'nde faaliyetler yoğun olarak devam ediyor. Gençlik Merkezi'nde etkinliklere katılım her geçen gün artıyor. Vali Aydın Baruş, faaliyete geçerek çevre mahallelerin çocuklarına hizmet vermeye başlayan Melekbaba Gençlik Merkezi'ni inceledi.

Çınar projeleri inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem mağduru vatandaşlar için Melekbaba Mahallesinde inşa edilen TOKİ Konutlarının yanı sıra bölgenin en büyük spor kompleksi olan Gençlik Merkezi ile devam eden spor yatırımlarını yerinde inceledi.

Çınar Melekbaba'da

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Melekbaba mahallesinde yapımı devam eden TOKİ Konutları ve bölgenin en büyük spor yatırımı olan Gençlik Merkezi ve Spor Tesislerinin bulunduğu bölgeye ulaşımı rahatlatmak adına başlatılan yol açma, genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Portatif havuzda serinleme keyfi

Hava sıcaklılarının arttığı Malatya'da Melekbaba Mahallesi'nde açılan portatif yüzme havuzu yoğun ilgi görüyor. Sıcaktan bunalan gençler ve çocuklar, portatif havuzda yüzerek serinlemenin keyfi yaşıyor.

215’nci park Melekbaba’ya

Melekbaba Mahallesi'nde yapımına başlanan park alanında incelemelerde bulunan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşil alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, basketbol sahası ve oturma alanlarına sahip yeni park alanımızla birlikte 215'nci parkımızı Melekbaba Mahallemizde hizmete sunacağız' dedi.

'Fahri Kayahan'ı geçecek'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Melekbaba, Orduzu ve Hanımınçiftliği Mahallelerini yakından ilgilendiren içme suyu çalışmalarını yerinde inceledi.

Hizmetleri inceledi

Melekbaba Mahallesi'ndeki hijyen ve temizlik hizmetlerini inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Pandemi sürecinde vatandaşlarımıza daha sağlıklı bir yaşam alanı sunmak için ilçemizin her noktasında ki temizlik hizmetlerimizin boyutunu genişlettik' dedi.

Sorumlusu kim olacak

Battalgazi ilçesi Halfettin Mahallesi İyiliksever Sokak'taki esnaflar, Melekbaba minibüs hattındaki araçların sağ taraftan gittiğini ama durağın sol tarafta durduğunu, insan hayatını hiçe sayan bu duruma Büyükşehir Belediyesi'nin sessiz kaldığını dile getirerek, "Belediye görevlileri araçlar kaldırıma çıksın diye dubaları kaldırdı. Araç bindirme, indirme yolun ortasında yapılıyor. İndirme ve bindirme sırasında herhangi bir kaza olursa sorumlusu kim olacak" diye konuştular.

‘Türkiye Projesi dedik’

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Melekbaba Mahallesi Semt Konağı'nda mahalle sakinleriyle 'Mahallelik Kültürü' programı gerçekleştirildi.

Yatırımlara hız verildi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, düzenlediği istişare toplantısında Melekbaba Mahallesi'ndeki dönüşüm yatırımları hakkında bilgi vererek, Melekbaba, yeni yatırımlarla daha fazla tercih edilecek dedi.

Proje yaygınlaştırıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kaynarca'dan sonra Melekbaba mahallesinde de hayata geçirecekleri 'Sokak Sağlıklaştırma' projesiyle, bölgenin sosyal yapısına yeni değerler kazandıracaklarını söyledi.

Melekbaba'da yatırımlara hız verildi

Malatya merkez ilçe Melekbaba Mahallesinde devam eden yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Melekbaba mahallemizin hem kendi içindeki araç ve yaya trafiğini modernize etmek hem de merkezle olan ulaşım ağını daha konforlu hale getirmek adına yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor' diye konuştu.

Gençlik Spor Bakanlığı en büyüğünü Malatya'ya yaptırıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Melekbaba Gençlik Merkezi'nin inşaatında sona gelindi. Türkiye'nin en büyük gençlik merkezlerinden olan Melekbaba Gençlik Merkezi çevre düzenleme işinin ardından hizmete açılacak.

Gençlik Merkezi açılmayı bekliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Malatya'nın Melekbaba Mahallesi'ndeki Gençlik Merkezi inşaatı sona gelmek üzere.

Malatya en iyisine layık

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Melekbaba Mahallesi’nde gerçekleşen yol yenileme hizmetlerinin yanı sıra Gençlik Merkezinde ki son çalışmaları yerinde incelediler. Milletvekili Çakır, “Türkiye’nin sayılı Gençlik Merkezlerinden birinin kentimizde hizmete girecek olması hepimizi mutlu etmektedir. Malatya hizmetlerin her zaman en iyisine layıktır” dedi.

Çalışmalara hız verildi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki tüm bölgelerinde 2020 yılı yatırım programı kapsamında ki yatırımlarına devam eden Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Melekbaba Mahallesine kalite standardı yüksek, akıcı ve konforlu yeni yollar, prestijli caddeler, yürüyüş ve bisiklet yollarının yanı sıra yeni park alanları kazandırmak adına çalışmalara hız verdi.

Melekbaba Gençlik Merkezi, spor kompleksine dönüştürülecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Melekbaba Mahallesinde 58 dönümlük alan üzerinde inşaatı devam etmekte olan ve spor kompleksine dönüştürülmesi planalanan Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sokağa çıkmayan vatandaşa ücretsiz ekmek dağıtımı

30 büyükşehir ve Zonguldak ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Malatya'da Türk Kızılayı tarafından ihtiyaç sahiplerine iftar öncesi ücretsiz ekmek dağıtımı gerçekleştiriliyor.

ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ve Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Melekbaba Mahallesinde gerçekleşen yardım kolisi dağıtımına katıldı.

Başkan Gürkan, içme suyu isale hattında inceleme yaptı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ile birlikte Melekbaba deposundan Alibaba, Karababa ve Karahan depoları arası içme suyu isale hattında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Gençlik Merkezi'ni inceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Melekbaba Mahallesine kazandırılacak 'Gençlik Merkezi' inşaat alanında incelemelerde bulundu. Çınar, 6 bin metrekare alanda hizmete girecek tesislerin bölgeye farklı bir değer kazandıracağını söyledi.

Haydi camiye

2019 yılı yaz Kur’an kursları programının açılışı Yeşilyurt İlçesi Melekbaba Mahallesindeki Özgürtepe Camisinde gerçekleştirildi. Programda konuşan Malatya Müftüsü Veysel Işıldar, 2019 yılı yaz Kur’an kursları sloganının, ‘Çocuklar Camiyle Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun’ olarak belirlendiğini söyledi.

Kaldırım yapılsın

Melekbaba ve Taştepe mahalleri arasında bulunan İhlas Caddesinin Malatya Büyükşehir Belediyesinin ortak bir projesi olduğu belirten Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir, caddeye kaldırım, perde duvar ve asfalt yapılması için büyükşehir belediyesine talepte bulundu.

4 bin metre altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Melekbaba Mahallesi Kuzey Kuşak Yeni İmar Yolu’nda gerçekleştirdiği 2 bin metre kanalizasyon ve 2 bin metre yağmursuyu hat çalışmasını tamamladı.

Kaynarca-Melekbaba yolu asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kuşak Yolu bünyesindeki Kaynarca-Melekbaba hattında asfaltlama çalışması yaptı.

Şehitleri dualarla yad ettiler

Melekbaba Mahallesi Özgürtepe Cami Yaz Kur’an Kursu öğrencileri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte şehitleri dualarla andı.

Ana şebeke hattı yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Eski Malatya’yı besleyen Melekbaba-Alibaba depolar arası bağlantı ana isale hattı yenileme çalışmaları sürüyor.

Yeşilyurt’ta ‘İlk İftar Heyecanı’

Yeşilyurt Belediyesinin Melekbaba ve Taştepe mahallelerinde ilk kez oruç tutan çocuklara yönelik düzenlediği ‘İlk İftar Heyecanı’ etkinliğine mahalle sakinleri ve çocuklar yoğun bir katılım gösterdi.

Kuzey’de yoğun çalışma

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kuşak yolunun, Kaynarca-Melekbaba hattında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.