Masum Haberleri

Masum Haberleri

'Yok hükmündedir'

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, 'Sözde soykırım meselesi siyasi malzemeden başka bir şey değildir. Milyonlarca masumun katili olan ABD yönetiminin iftiraları yok hükmündedir' dedi.

Suçsuz yere infaz edildiler

Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde 13 sivil vatandaşın şehit edilmesi ile ilgili yazılı açıklama da bulunan Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, çoğunluğunu asker ve polislerin oluşturduğu 13 masum insanın suçsuz yere, kendilerine hiçbir suç isnat edilmeden infaz edildiğini söyledi.

'Kanları yerde kalmayacak'

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, terör örgütü PKK tarafından 13 masum vatandaşın şehit edilmesine tepki göstererek, 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Terör tehdidinin kökü kazınıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir' dedi.

Tüfenkci'den teröre lanet

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili, 64. ve 65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 13 sivil vatandaşı alçakça katleden kanlı terör örgütünü ve örgüte destek olanları lanetleyerek, Masum insanların kafalarına kurşun sıkan hainleri kim aklamaya ve arkalamaya yelteniyorsa bilinsin ki onlar da bu suça ortaktır dedi.

Bunun adı sapkınlık

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe’nin fotoğrafının yere serilmesine Malatya'da faaliyet gösteren 25 dernek sert tepki gösterdi. MAZLUMDER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aslan, "Sapkın bir grubun haddini aşarak kutsal mabet Kâbe’ye hakaret etmeleri Müslümanlar tarafından kabul görür bir durum değildir. Bu Vandalların yapmış olduğu hakaret ve tahrik hiçbir masumiyet taşımaz ve hiçbir insan hakkı kisvesi ile kamufle edilemez" dedi.

İnsanlık dur demeli

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Mehmet Bingöl, Mısır’da darbeci Sisi’nin masum insanları idam etmesine sert bir şekilde tepki göstererek, “Firavunlaşan Sisi cuntasının idamlarını durdurmak için insanlık ayağa kalkmalıdır” dedi.

Şiddetle lanetliyoruz

Mısır’daki idamlara tepki gösteren Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, “Henüz hayatlarının baharında olan masum ve suçsuz olan bu gençlere reva görülen idam kararını şiddetle telin ediyor, Mısır mahkemelerince verilen ve infazı beklenen idam kararlarının bir an önce durdurulmasını istiyoruz” dedi.

Dünya zulme sessiz

Milli Türk Talebe Birliği Malatya (MTTB) İl Başkanı Mehmet Sağdıç, Mısır’da darbeyle yönetime gelen Sisi’nin masum insanları katletmesine tepki gösterdi.

Dünya yine kör ve sağır!

Malatya’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nun birleşerek oluşturduğu Ortak Değerler Platformu Mısır’da darbeyle başa geçen Sisi'nin masum insanları idam etmesini sert bir şekilde eleştirdi.

"Başbağlar Katliamı" şehitleri anıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "25 yıl önce bu topraklarda acılar yaşandı. Sivas'ta, Başbağlar'da acılar yaşandı. Esasında o acıların izlerini takip ettiğinizde aynı kapıya çıktığını görüyorsunuz. O gün o olayları tertipleyenler, burada bu masum canları alanlar, 15 Temmuz'da da aynı amacı taşıyorlardı" dedi.

Ya cahildir ya sapıktır

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Kim ki teröre, şiddete ve masum insanları öldürmeye, haksız yere bir canı almaya İslam'dan, Kur'an'dan veya sünnetten referans üretiyorsa, ya ahmaktır ya cahildir ya sapıktır ya da İslam düşmanıdır" dedi.