Malatya Ensonhaber Haberleri

Malatya Ensonhaber Haberleri

Kenya ile eğitim işbirliği

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, bilimsel ve akademik anlaşama protokolleri ve görüşmeler yapmak üzere Kenya Egerton Üniversitesi'ne gitti. Rektör Prof. Aysun Bay Karabulut, Kenya'da Egerton Üniversitesi ve iş insanları ile bir dizi görüşme gerçekleştirerek, eğitim ve sağlık alanında yaptıkları ikili işbirliği anlaşmalarını anlattı.

Türkiye’de Kadın Hakları

Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen 'Türkiye'de Kadın Hakları' seminerinde konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' 2022 Yılını Kadın ve Aile Yılı olarak ilan ettik. Yıl boyunca düzenleyeceğimiz kültürel ve sosyal etkinliklerle kadın ve aile kavramının ne kadar önemli ve değerli olduğunu ön plana çıkartacağız' dedi.

Brandalı çözüm

Yeni Malatyaspor, Beşiktaş karşılaşması öncesinde kentte, etkili olan kar yağışına karşı önlem aldı. Yeni Malatyasporlu yetkililer, zeminde bozulmayı önlemek için zemini branda ile kapattı ve alttan ısıtma sistemleri ile çimleri koruma yoluna gitti.

Akçadağ şampiyon

Malatya'nın Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu sporcularından Hatice Akbaş 52 kiloda ve Rabia Topuz ise 50 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Araç kanala düştü

Malatya'da sulama kanalına düşen hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı.

Sis ulaşımı olumsuz etkiliyor

Malatya'da gece başlayan ve sabah erken saatlerde etkisini artıran yoğun sis, ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Yeşilyurt 3'üncü oldu

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu B1 Futbol 2. Liginde mücadele eden Malatya Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü 2.lig 2.yarı maçları sonucunda ligi 3'üncü olarak tamamladı.

Saadet’te Canbay dönemi

2018 yılından beri Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı görevinde bulunan Osman Marasalı, işlerinin yoğundan dolayı il başkanlığı görevini daha önce il başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Canbay'a devretti.