Karakucak Güreşleri Haberleri

Karakucak Güreşleri Haberleri

Güreş sahasının temeli atıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olup, Kiraz Festivallerinin açılış törenleri, karakucak güreşleri ve farklı etkinliklere uzun yıllardır ev sahipliği yapması nedeniyle Çırmıhtı ile özdeşleşmiş Güreş Sahası ile Ahmet Atılgan Parkının olduğu bölgede hizmete sunulacak Yeşilyurt Güreş Sahasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Karakucak güreşleri bu yıl yapılamayacak

Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Hanifi Tandoğan, her yıl geleneksel olarak karakucak güreşlerinin yapıldığı Yeşilyurt Çırmıhtı Bölgesindeki güreş alanının tadilatta olmasından dolayı 30 yıldır düzenlenen karakucak güreşlerinin bu yıl yapılamayacağını söyledi.

Güreş sahası yenileniyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Kiraz Festivallerinde geleneksel hale dönüşen Karakucak Güreşleri başta olmak üzere sosyal ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Güreş Sahasını, Spor Toto Teşkilatıyla ortaklaşa yapılacak bir yatırımla, baştan aşağıya yeniliyor.

Güreş sahası yenilenecek

Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Hanifi Tandoğan, her yıl geleneksel olarak karakucak güreşlerinin yapıldığı Çırmıhtı bölgesindeki güreş alanının genişletilmesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Ağa sevindirdi

Yeşilyurt Karakucak Güreşlerinin, 2020 yılı ağası Yeşilyurtlu işadamı Adil Nalbant oldu. Yeşilyurt Güreş Kulübü Başkanı Hanifi Tandoğan, Güreş Ağası Adil Nalbant'ın, Yeşilyurt Güreş Kulübünün ve güreşçilerin eksik malzemelerini tamamlayarak, her zaman güreş ve güreşçinin yanında olduğunu söyledi.

Darende'de Zengibar Karakucak Güreşleri

Malatya'nın Darende ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Zengibar Karakucak Güreşlerinde başpehlivanı Fatih Kambur oldu.

Yeşilyurt güreşe sahip çıktı

25’inci Kiraz Kültür Spor şenlikleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen karakucak güreşlerini değerlendiren Yeşilyurt İhtisas Kulübü Başkanı aynı zaman da Kulüp Hocası Hanifi Tandoğan, ata sporumuz olan güreşe Yeşilyurt halkının sahip çıktığını söyledi.

Yeşilyurt Karakucak Güreşlerine Hazır

Yeşilyurt İhtisas Kulübü Başkanı aynı zaman da Kulüp Hocası Hanifi Tandoğan, 25. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında geleneksel olarak düzenlenen karakucak güreşlerine hazır olduklarını ifade ederek, vatandaşları festivale davet etti.

Hüseyin Gündüz başpehlivan

Malatya'nın Darende ilçesinde bu yıl 65'incisi düzenlenen Zengibar Karakucak Güreşleri'nin başpehlivanı Hüseyin Gündüz oldu.