Inşaat Sektörü Haberleri

Inşaat Sektörü Haberleri

İnşaat sektöründe boykot

Çimentocu firmaları ile müteahhitler arasındaki anlaşmazlık sonrası çıkan boykot kararı sonucunda müteahhitler geçici olarak inşaatları durdurdu. Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği ( MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, çimento sektöründeki fiyat artışlarına tepki olarak 24 Eylül'e kadar inşaatlarını durdurduklarını açıkladı.

Malzeme fiyatları çok arttı

Malatya Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yönetim kurulu, Malatya İnşaat Müteahhitler Derneği'ni (MİM-DER) ziyaret ederek, inşaat sektöründeki sıkıntılar hakkında istişarelerde bulundu.

'Her yatırımcı bizim için kıymetli'

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetimiyle bir araya gelip, inşaat sektörü üzerine istişare toplantısı düzenledi.

STK'lardan çağrı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, ortak bir basın açıklaması yaparak, inşaat malzemelerindeki fiyat artışı nedeniyle inşaat sektörünün zor zamanlar geçirdiğini belirterek destek çağrısında bulundu.

Süt talebine yetişemiyor

Malatya'da inşaat sektöründe faaliyet gösterdiği firmasını kapatarak 4 yıl önce keçi çiftliği kuran Ali Emre, süt siparişi taleplerine yetişmekte güçlük çekiyor.

İnşaat sektörü zorda

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya'da inşaat sektöründe ciddi sıkıntılar olduğunu ifade ederek sorunların çözümü noktasında el birliği ile çalışacaklarını ifade etti.

İnşaat sektörü zorda

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, pandemi sürecinde ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, 'Bu günlerde inşaat sektöründe de zorluklar yaşamaktayız. Bu sıkıntıların başında inşaat malzemelerine gelen zamlar ve fiyat artışı var' dedi.

İnşaat sektörü nefes alacak

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER ) Başkanı Mustafa Duyar, konut kredisi faiz oranının yüzde 0,99'a düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Duyar, faiz indiriminin, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara ve inşaat sektörüne büyük bir nefes aldırdığını söyledi.

Müteahhitler zorda

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mustafa Kırteke, inşaat sektörünün sekteye uğramaması için bankaların inşaat sektörüne yönelik faiz oranlarını müteahhitler lehine aşağı çekmesi istedi.

Konut ihtiyaçlarını belirliyoruz

İnşaat Müteahhitleri Derneği(MİM-DER) Başkanı Mustafa Kırteke, İnşaat sektörünün arz talep dengesi üzerine çalıştığını, yaşam tercihlerine göre konut ihtiyacının belirlendiğini belirterek, inşaat sektörünün hiçbir zaman sekteye uğramayacağını söyledi.