Hâkimler Ve Savcılar Kurulu Haberleri

Hâkimler Ve Savcılar Kurulu Haberleri

Malatya’ya 3 yeni mahkeme

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince Malatya’da yeni bir sulh ceza hakimliği ile 2 yeni iş mahkemesinin kurulması kararlaştırıldı.

Baro'dan HSK'ya tepki

Malatya Baro Başkanı Av. Enver Han, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'nın Gezi Davasında sanıklara beraat kararı veren hakimlere soruşturma izni vermesine tepki gösterdi.

HSK Heyeti Darende'de

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş ve beraberindeki heyet, Malatya'nın Darende ilçesini ziyaret etti.

Hayırlı olsun ziyareti

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

HSK'den yeni ihtisas mahkemeleri

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin Diyarbakır, İzmir ve Malatya'daki bazı ağır ceza mahkemelerinin "ihtisas mahkemesi" olarak belirlenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başsavcı göreve başladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Muhammet Savran göreve başladı.

Başsavcılığa Savran atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) kararnamesiyle, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran atandı.