Halk Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Halk Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Kursiyerler sertifikalarını aldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Türkiye İş Kurumu ve Yeşilyurt İlçe Halk Eğitim Merkezinin de katkılarıyla Dilek Yeşil Konak'ta açılan Biçki-Dikiş ve Nakış Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

Kadınlar meslek öğreniyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, dezavantajlı kadınlar için meslek edindirme kursları açmaya devam ediyor. Yaygın Mahallesi'nde açılan dikiş nakış kursu ile kadınlar hem meslek öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

6'ıncı sürü yönetimi elemanı kursu

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle sürü yönetimi elemanı kursunun altıncısı açıldı. Kursun açılışında konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, 104 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 20 kursiyere sertifika verileceğini söyledi.

Yetiştiricilere fosforlu yelek

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği, 5'inci Sürü Yönetimi Elemanı Kursunu başarıyla tamamlayan 20 kişiye sertifikaları verildi. Birlik Başkanı İhsan Akın, yetiştiricilere gece yaşanan kazalara karşı önlem almak için fosforlu yelek hediye etti.