Hadis Haberleri

Hadis Haberleri

Hadis ezberleme yarışması

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından ödüllü hadis ezberleme yarışması düzenlenecek.

Anneler Günü kutlaması

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, annelerin sahip olunan en değerli hazineler olduğunu belirterek, Peygamber Efendimizin 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' hadis-i şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir ifadelerini kullandı.

Çiftçiler için zor bir yıl oldu

2020 yılını değerlendiren Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar, bu yılın özellikle çiftçiler yönünden çok zor geçtiğini belirterek, "Çok kötü bir sezon yaşadık. Bir yandan deprem hadisesi bir yandan virüs belası yüzünden zaten sıkıntıda olan çiftçilerimiz bunlara birde elektrik şirketinin yaptığı akıl almaz uygulamaları 2020 ye damgasını vurdu" dedi.

Malatya bölgesinde kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından Malatya bölgesinde kuvvetli yağış uyarısı yapılıp, yer yer dolu hadisesinin görülmesi ve yıldırım düşmesine karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

Darende'de zirai don ve monilya hastalığı kayısılarda sorun

Malatya'nın Darende ilçesinde zirai don ve monilya hastalığından dolayı birçok kayısı ağaçlarının olumsuz etkilediği ileri sürüldü.

23 Nisan’ı 24 Nisan’a Bağlayan Gece Don Vurdu

23 Nisan'ı 24 Nisan'a bağlayan gece zirai don hadisesi yaşandığı Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde yüksek kesimlerindeki kayısı çiçeklerinin dondan zarar gördüğü belirtildi.

Temennimiz don olmaması

Don olayı hadisesinde çiftçinin yapacağı fazla bir şey olmadığını ifade eden Malatya Meteoroloji Müdürü Ali Göksu, "Birtakım önlemler var ama yani çok da yapacak bir şey yok. Temennimiz don olayının olmamasıdır" dedi.

'Çizimlerle 40 Hadis'

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Malatya'da ortaokul öğrencileri arasında yapılan resim yarışması sonuçlandı.

Dereceye girenlere ödül verildi

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde düzenlenen Hadis okuma yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

Kayısıda don etkili oldu

Malatya’da geçtiğimiz hafta yaşanan zirai don hadisesinin ardından, bölgede inceleme yapan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin raporuna göre, özellikle düşük rakımlı alanlarda kayısıda hasar tespit edildi.