Esnafın yanında olacağız

Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İbrahim Halil İçen, 40 yıllık meslek hayatında meslektaşlarının sorunlarını çok iyi bildiğini, meslektaşlarının yanında olacağını belirterek, yapacakları projelerle esnafın sorunlarını çözmek için çalışacaklarını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Ocak 2022 tarihinde yapılması planlanan Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarları Odası seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İbrahim Halil İçen, meslektaşlarının sorunlarını çok iyi bildiğini, çözüm ve hizmet odaklı anlayışla esnafların sesi olacağını söyledi.

Taleplerimiz olumlu karşılandı

2018 yılında esnaf ve sanatkarların desteği ile göreve geldiğini anımsatan İçen, Göreve geldiğimizden itibaren ülke ve Malatya olarak sıkıntılı günler geçirdik 2018 yılında ekonomik kiriz, 2019 yılında deprem felaketi 2020 ve 2021 yılında pandemi hastalığı derken biraz zorlu bir görev süresi geçirdik. Fakat buna rağmen görevimizi en iyi şekilde yapmak için gayret ve caba ile bu günlere geldik. Bunca sıkıntılı donemde görev suremizde 2018 yılında birçok meslektaşımızın müteahhit firma ile yaşadıkları iş anlaşmazlığındaki konulara müdahil olup esnaf ve sanatkarlarımızın lehine birçok işleri çözdük. Üyelerimiz kurumlar ile olan sorunlarında devamlı istişare halinde olup işlerini kolaylaştırmak amacı ile birçok kurum ile toplantılar yaptık ve talepte bulunduk. Talep bulunduğumuz konular birçoğu kurumlar tarafından olumlu karşılandı. Bunlardan bazıları elektrik kurumunun tesisat kontrol servisini merkez binasına gelmesi, tesisatlarda ki geçici kabullerin Beylerdersinden merkeze alınması gibi birçok işlemlerden birkaçıdır. Daha önce yapmayı planladığımız işler pandemi döneminden dolayı aksamış bulunmaktadır ama bu işlemleri yeni dönem çalışmalarımızda hızlandırıp hayata geçireceğiz. 2019 yılında ilimizde yaşanan deprem felaketi sonrası üyelerimiz iş yerlerinde ziyarette bulunup depremden etkilenen esnaflarımız için üst kuruluşlarımız ile görüşülse ve bu esnaflarımızın yararlanabileceği deprem kredileri devletimiz tarafından çıkarıldı ve birçok esnafımız yararlandı. Şuanda başkanlığını yaptığım meslek odasında geçmiş yıllarda farkı görevlerde yer almam ve mesleğimde 40 yılı aşkın bir deneyimle tecrübe sahibi olmamla beraber esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarına en iyi bilen biri olarak üyelerimiz sorunları çözmek, kurumlar ile olan işlerinde yaşanan sorunların çözümü acısından odamızın 2022 yılı olağan genel kurulunda başkanlık görevi için tekrar adayım" şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN