Doğal ürünler tüketin

Sonbaharın gelmesi ile birlikte özellikle geceleri hava sıcaklıklarının azalmasıyla soğuk algınlıkları kendini göstermeye başladı. Aktarlar, insanları grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara karşı koruyan doğal ürünlerin tüketilmesinin önemli olduğunu ifade etmekteler.

Doğal ürünler tüketin
Sağlık
Sonbaharın gelmesi ile birlikte özellikle geceleri hava sıcaklıklarının azalmasıyla soğuk algınlıkları kendini göstermeye başladı. Aktarlar, insanları grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara karşı koruyan doğal ürünlerin tüketilmesinin önemli olduğunu ifade etmekteler.

Haber Editörü: Yusuf Cici

Uzmanlarında sürekli olarak önerdiği, alternatif tıp için bitkisel ürün satan aktarlarda aynı önerilerde bulunurken, grip ya da soğuk algınlığına yakalanmamak için bitkisel ürünleri evlerinde eksik etmemesi gerekiyor. İnsanların hastalıklara karşı kendini koruması gerektiğini ifade eden Aktar Erdal Yıldırım, vatandaşların kullanılacak bitkisel ürünlerin miktarını ve zamanını iyi ayarlaması gerektiğini söyledi. Yıldırım, bitkisel ürünlerin hasta olmadan önce kullanılmasının daha iyi olduğunu vurgulayarak, “Hasta olduktan sonra bitkiler hastalıkla savaşır. Bu nedenle hasta olmadan önce kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Hasta olmadan ve hasta olduktan sonra ekinezya, bal, ada, papatya çayı arı ürünleri, kuşburnu bunlar birbirine karıştırılarak daha etkili ve şifalı bir hale getirilebilir. Bu bitkilerden yapılan karışımlar, bağışıklığı güçlendirerek vücut direncini artıracak. Mikroplarla savaştığı için dışarıda gelen bütün etkenleri kovacak. Grip olduktan sonra ise aynı ürünler kullanılmalı fakat miktarı artırılacak. Örneğin papatya çayı yaparken bir papatya atıyorsak, hasta olunca bunu sayısını ikiye çıkartabiliriz. Kış ayı geldiği için bazı ürünler daha fazla ilgi görüyor. Bunlar dönemseldir. Örneğin her mevsim bir bitki parlatılıyor, daha çok satılıyor ve talep görüyor. Bu çok yanlış çünkü sanki daha önceden bir faydası yok, daha yeni faydaları ortaya çıkmış gibi davranılıyor bu insanlarımızın yanlışlarından bir tanesi. Kuşburnunun faydası normalde C vitamini içerdiği için vücut direncini artırıyor. Sadece soğuk algınlığı için değil, mide ağrısına da birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Bitkileri tek yönlü değerlendirmek yanlış. Bitkilerin çoğu birçok hastalığa iyi geliyor. Bunlar ilaç gibi kimyasal değil ve yan etkisi yok. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise çok fazla kullanılmaması. Fazla kullanımında bitkilerin de olumsuz etkileri olabilir. Bu her şeyin fazlası kötüdür. Miktarını ve zamanını iyi ayarlamak lazım” dedi. Televizyonda ya da internetten gördüğü bitkiyi almanın doğru olmayacağını dile getirerek, Yıldırım, “Vatandaşlara önerimiz, nasıl hasta olunca hastaneye gidiliyorsa bitki alınacağı zamanda bizlere gelmeleri lazım. Biz kişinin şikâyetine göre en uygun bitkiyi tavsiye ediyoruz. Sadece bir dönem parlatıldığı için kullanılması iyi değil. Televizyonda ya da internetten bitki alınması ya da sadece orada gördüğü için bitkiyi gelip bizden istemeleri de aynı oranda yanlış” diye konuştu.

Haber Merkezi Son Güncelleme: 30 Eylül 2019 20:17

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN