Derhal özür dilenmeli

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, bu yıl 10. Kez düzenlenecek olan Malatya Film Festivali'nin pandemi, ekonomik sıkıntılar ve Cinsiyetsiz Oyuncu Ödülü sebebiyle iptal edilmesini ve derhal Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin, Malatya halkından özür dilemesi gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; "Bundan yaklaşık tam bir ay önce yazılı ve görsel medyada açıklamalarımızla bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Malatya Film Festivali'nin pandemi ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle iptal edilmesini söylemiştik. Bu süreçte halk sağlığı ve festival için harcanacak olan bu halkın parasının çar çur edilmemesi noktasında ilgililere çağrıda bulunmuştuk. Virüsten ziyade bu işin maaliyeti de cabası. Yapılacak masrafları bir düşünelim. Gelen misafirler, ödüller, VIP araçlar, oteller, hediyeler... Her gün 3 bine yakın aktif vakanın olduğu, bu günlerde kimsenin halkın ne sağlığını tehlikeye atmasına ne de parasını çar çur etmesine hakkı yoktur.   

Gelin görün ki zaman bizleri haklı çıkardı ve bugün Malatya Film Festivali Dünya'da ikinci, Türkiye'de de ilki gerçekleşecektir olan Cinsiyetsiz Oyuncu Ödülü ile bir skandala daha imza attı. Batılı küresel güçlerin yani o hep dedikleri dış mihrakların dayatması olan Cinsiyetsiz Toplum dayatmasına alet oluyorlar. Yıllarca meydanlardan inançlı toplum yetiştireceğiz diyenler bugün bu rezilliğe nasıl müsaade ederler. Soruyorum sizlere? Bu konu hakkında Ak Parti İl Başkanı nasıl sessiz kalıyor? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her konuşmasında dağa taşa, suya denize, uçan kuşun göz bebeğine Hak Din İslamdır yazısını yazacağız derken onun şımarık öğrencileri nasıl böyle bir skandala imza atarak Avrupa'nın Amerika'nın Cinsiyetsiz Toplum hayaline su taşırlar? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur?

Bu film festivalinin belirtmiş olduğumuz haklı sebeplerden dolayı derhal ivedi bir şekilde iptal edilmesini ve bu skandala imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin Malatya halkından derhal özür dilemesini bekliyoruz "dedi.

Bülten

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Mehmet | 15 Kasım 2020 07:17

    MİLLET UYANIYOR İNŞALLAH DİN İSLAM KİTAB DİYEREK İNSANLARIN DUYGULARINI İSDİSMAR EDİB HERTÜRLÜ ZALİMLİYİ YAPANLAR BİR PARÇA EKMEYİ BU MİLLETE ÇOK GÖRENLER BEYTÜL MALDAN GÖTÜRÜP LEMALANANLAR . IN RABBİM HESABINI ŞÜPESİZ SORACAKDIR .MAZLUMUN YETİMİN.ASGERİ ÜCRETE MAHKUM BIRAKILIB İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİREMİYEN VE DERDİNİ BİLE ANLATMALARINA. MUSADE EDİLMEYEN VATANDAŞIN . ALLAH HESABINI SORACAKDIR ELBET

  • Cemal | 15 Kasım 2020 06:07

    Çok yazık islam kimliği adı altında islama yapmadıkları yanlışlık kalmadı çok yazık Bilal bey çok doğru tespit hapmış ????

BUNLARA DA BAKIN