Haber Ara

Resmi Gazete Haber Arşivi

Malatya Emniyet Müdürlüğüne Ercan Dağdeviren atandı

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Malatya'ya atanırken, Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'da Samsun Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

Yeni Emniyet Müdürü Dağdeviren

Emniyet Müdürlerini kapsayan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. 5 yılı aşkındır Malatya Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Ömer Urhal, Samsun Emniyet Müdürlüğü görevine atanırken, Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Malatya Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.

Çetin Şişman asaleten atandı

Resmi Gazete’nin 24 Temmuz 2019 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan 2019/216 sayılı karara göre, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Çetin Şişman atandı.

Diyanet-Sen rekor yeniledi

Resmi Gazete’ de yayımlanan 2019 yılı kamu görevlileri üye sayıları tebliğine göre 83 bin 652 üye sayısı ile bu yılda hizmet kolunda yetkili sendikanın Diyanet-Sen olduğunu kaydeden Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, “Yüzde 67.04 sendikalaşma oranı ile bütün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek sendika olma rekorunu da yeniledi” dedi.

AYM'nin yeni üyesi Menteş oldu

Anayasa Mahkemesi'nin yeni üyesi Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erken terhis mutluluğu

Askerlik süresini 6 aya indiren, bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getirerek askerlik sistemini yeniden düzenleyen kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Malatya'nın Darende ilçesi Balaban Jandarma Karakol Komutanlığı'ndaki 12 asker terhis oldu.

Altun Mütevelli Heyet Başkanı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak atandı.

Müftü Çimen Görevinden Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’ de yayımlandı. Atama kararlarına göre, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen görevden alınarak, yerine İstanbul İl Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar atandı.

İlahiyat desteği

6 Temmuz 2018 tarihli Resmi gazetede yayınlanan karar ile İnönü Üniversitesi bünyesinde kurulan Alevilik Araştırma Enstitüsü’nün çalışmalarına ihtiyaç duyulması halinde İlahiyat Fakültesinden akademik destek sağlanacak.

Görevden alındı

4 ay sonra emekli olmayı bekleyen Malatya İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, 8 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile tekrar görevinden alındı.

Seçim yasakları belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde uygulanacak seçim yasaklarını Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

HSK'den yeni ihtisas mahkemeleri

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin Diyarbakır, İzmir ve Malatya'daki bazı ağır ceza mahkemelerinin "ihtisas mahkemesi" olarak belirlenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeni Vali Aydın Baruş

Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Ankara dahil 21 ilin valisi görevden alınırken, 39 ile yeni vali ataması yapıldı. Buna göre Malatya Valisi Ali Kaban mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirilirken, Malatya Valiliğine Bolu Valisi Aydın Baruş getirildi.

Merdiven altı emlakçılığa son

Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, resmi gazetede yayımlanan yeni yasayla birlikte merdiven altı emlakçılık döneminin sona erdiğini söyledi.

Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne atama

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Vergi Daireleri hafta sonu açık

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından 28 Temmuz 2018 Cumartesi ve 29 Temmuz 2018 Pazar günü saat 17.00' e kadar Malatya’daki vergi daireleri açık olacak.

Son OHAL KHK'sı yayımlandı

Olağanüstü Hal kapsamında 701 sayılı kanun hükmünde kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.