Haber Ara

MASKİ Haber Arşivi

MASKİ ekipleri kesintisiz su için 24 saat sahada

MASKİ, Korona virüsü ile mücadelede en temel ihtiyaç olan suyu Malatya halkına kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

MASKİ'den vatandaşlara müjde

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Korona virüs ile mücadele konusunda temizlik ve hijyen maddelerine ihtiyaç duyulduğunu ve bu süreçte su borcu olan vatandaşlar hakkında herhangi bir işlem yapılmayacağını söyledi.

Malatya'da korona virüs önlemleri

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Toplu taşıma araçlarımız, Trambüsler, otobüsler sürekli temizlenerek korona virüsü için dezenfekte edilmektedir' dedi.

30 milyon metreküp atık su

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kullanım sonucunda oluşan atıksuların doğaya zarar vermesini önlemek için Malatya genelinde 2019 Nisan-2020 Ocak tarihleri itibariyle yaklaşık olarak 30 milyon metreküp atık suyu arıttı.

Yer tespiti yapıldı

Malatya'da Bahri Mahallesi'ne inşa edilmesi planlanan atık su arıtma tesisinin yeri tespit edildi.

Yatay sondaj çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Haliloğlu Çiftliği'ndeki polis noktasında gerçekleştirilen yatay sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Sıkıntı yaşanmadı

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'ı ziyaret ederek, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrasında yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Su zammı Nisan'a ertelendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ'nin içme suyu için aldığı yüzde 20'lik zam kararını Nisan ayına kadar erteleyeceklerini açıkladı.

Dev yatırım

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8 aylık görev süresince Malatya'ya 10 yıllık hizmet yaptıklarını söyledi. Gürkan, "MASKİ 2020 yılı içerisinde Malatya tarihinin en büyük yatırımı olan yaklaşık 320 milyonluk yatırım yapacak. Malatya'da bu Cumhuriyet tarihinin rekorudur" dedi.

Güder, sorunları yerinde dinledi

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, mahalle ziyaretleri kapsamında Hatunsuyu Mahallesini ziyaret ederek mahalle hakkındaki sorun ve sıkıntıları mahalle halkından dinledi.

Su sayaçlarında don uyarısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından soğuk havaların etkisini göstermeye başladığı bu günlerde su boruları ve sayaçların dondan etkilenebileceği belirterek, önlem almaları için vatandaşlar uyardı.

Gezici vezne ile ödeme kolaylığı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, gezici vezne aracı ile tahsilat veznelerinin bulunmadığı mahallelere giderek, vatandaşlara faturalarını ödeme noktasında kolaylık sağlıyor.

Başkan Gürkan, içme suyu isale hattında inceleme yaptı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ile birlikte Melekbaba deposundan Alibaba, Karababa ve Karahan depoları arası içme suyu isale hattında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaçak su kullananlara uyarı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 13 ilçede oluşturulan yeni ekiplerle, kaçak su kullanımı ile mücadele çalışmaları başlattığını, yapılan tespitler sonucunda kaçak su kullanan kişiler hakkında cezai işlemler uygulanacağını duyurdu.

Başkan Güder MASKİ'de

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Suda indirime gidildi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısı Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Selim Pilten Başkanlığında gerçekleştirildi. MASKİ Tarifeler Yönetmeliği ve MASKİ Tarifeler Cetvelinde (Mesken 2. Kademenin kaldırılarak yüzde 20 oranında düşürülmesi) değişiklik yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Gürkan Şahnahan'da

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şahnahan Mahallesinde sürdürülen içme suyu ve kanalizasyon şebeke hatları yenileme çalışmalarında son yaklaşıldı.

Başkan Gürkan Yazıhan'da

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yazıhan ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Geziye Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, meclis üyeleri, bazı daire başkanları, şube müdürleri, Yazıhan'a bağlı mahalle muhtarları da eşlik etti.

Hayırlı olsun ziyareti

MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Suda indirim bekleniyor

Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı 2. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında yapıldı. MASKİ Genel Müdürlüğünün teklifi ile suya oranında indirim gelmesi Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşındı. Teklif ilgili komisyona havale edildi.

Vatandaş bıktı

Battalgazi ilçesi Hacıabdi Mahallesi Hız Sokak Beykop apartmanı A blokta oturan apartman sakinleri, yıllardır kanalizasyon sıkıntısıyla mücadele ediyor. Kanalizasyon kokusundan ve çevreye yaydığı mikroplardan kurtulmak istediklerini belirten apartman sakinleri, belediyenin soruna bir çözüm bulmasını bekliyor.

Talebimiz kabul gördü

Bem-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Hanbay, 'Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile süresi dolan Sosyal Denge Tazminatı ile ilgili başlattığımız süreç sonuçlandı. Buna göre Malatya Büyükşehir Belediyemiz ile MASKİ Genel Müdürlüğünde çalışan memurlarımıza Sosyal Denge Tazminatı ödemeleri için talebimiz kabul gördü. Başkanımıza teşekkür ederiz' dedi.

Hani araç sayısı yeterliydi

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, “Belediyenin 450 tane kendi aracı var bu araçlar Malatya’ya yeter” sözlerine rağmen MASKİ’nin araç ihalesine çıkacak olmasını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Araç sayısı fazlaydı neden ihaleleri fes ettin, şimdi neden bu kadar araç için ihale yapıyorsun?” dedi.

Hayırlı olsun

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Arızalara ücret alınmayacak

Malatya Su ve Kanalizasyon İşleri (MASKİ) Genel Müdürü Yaşar Karataş, . Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın aldığı karar ile vatandaşlardan bundan sonra ilk abone bağlantısı dışında oluşan su ve kanalizasyon arızalarından herhangi bir ücret alınmayacağını müjdeledi.

4 mahalleye yeni içme suyu hattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya'nın çeşitli bölgelerinde bulunan 4 mahalleye 12 bin 600 metrelik yeni içme suyu hattı döşendi.

Yazıhan’da 5 mahalleye altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Yazıhan İlçesi İriağaç, Akyazı, Şefkiçiftliği, Boztepe ve Sinan Mahallesi’nde toplam 3 bin 890 metrelik altyapı çalışmalarını tamamladı.

Enerji tasarrufu sağlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından depoları besleyen kaynaklardaki pompaların yenilenmesiyle enerji tasarrufu sağlandı.

4 bin metre altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Melekbaba Mahallesi Kuzey Kuşak Yeni İmar Yolu’nda gerçekleştirdiği 2 bin metre kanalizasyon ve 2 bin metre yağmursuyu hat çalışmasını tamamladı.

11 bin vana aktif hale getirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında 5 yıl içinde 11.028 adet vana aktif hale getirildi.