Haber Ara

Enver Kiraz Haber Arşivi

Samimi değiller

İktidarın hazırladığı yasa değişikliğini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “İktidar partileri, siyasi ahlak, demokrasi seçmen ve sandık iradesini savunma bahanesiyle, seçim ve siyasi partiler yasasında, TBMM içtüzüğünde milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasında kendilerine göre düzenlemelere gitme hazırlığındalar” dedi.

Ağbaba Darende'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'nın Darende ilçesinde parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP maske dağıtıyor

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Koronavirüsü ile mücadele kapsamında esnafa, vatandaşa ve sürücülere maske dağıttı.

Çiftçi yine mağdur

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler Malatya’da esnaf kadar çiftçi ve köylüyü de olumsuz etkilediğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Malatya’nın çiftçisi, köylüsü bu yıl yine mağdur. Malatya'yı virüs ile birlikte don, dolu ve AKP’nin politikaları vurmaya devam ediyor" dedi.

Esnafı soran yok!

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, koronavirüs (kovid-19) salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında işyerlerinin kapatılmasının önemli olduğunu ifade ederek, “Bunlar doğru önlemler ama kapatırken bu insanların neyle geçinecekleri konusundaki önlemlerinde mutlaka alınması gerekiyor. 6 bin esnaf ve ailelerinin ne yiyip, içtiklerini kimse soruyor mu?" dedi.

CHP'de istifa krizi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu. Ancak Kiraz, bir süre sonra istifa paylaşımını geri sildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kiraz, hesabının çalındığını, istifa açıklamasının doğru olmadığını söyledi.

Kiraz istifa etti

Enver Kiraz, CHP Malatya İl başkanlığından istifa ettiğini facebook hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Evde kalmak kolay mı?

Koronavirüsü ile ilgili önlemlerin her geçen gün artması ve sürekli evde kalın çağrılarının yapılmasına ana muhalefetten tepki geldi. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz “Evde kalarak önlem alan vatandaşı devlet desteklemeli” diyerek eleştirdi.

Hayal kırıklığı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs önlem paketine tepki göstererek, "Toplumun geniş kesimlerinin sıkıntı ve beklentilerine çözüm üretmekten çok uzaktır. Açıklanan önlem paketi tam bir hayal kırıklığıdır" dedi.

Arguvan’a hizmet edeceğiz

Malatya'nın Arguvan İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve belediye yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il Başkanı Enver Kiraz'ı yeni parti binasında ziyaret etti.

Hayırlı olsun ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile yeni yönetime hayırlı olsun ziyareti bulundu. Ağbaba, CHP İl Örgütünün yeni yönetimiyle birlikte Malatya'da çok daha başarılı olacağını söyledi.

Kiraz mazbatasını aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığına seçilen Enver Kiraz, yeni yönetim ile birlikte mazbatasını alarak göreve başladı. Kiraz, "Malatya’da yaşayan herkesi kapsayan bir yönetim anlayışıyla Malatyalılara hizmet edeceğiz" dedi.

Kiraz güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya İl Teşkilatı’nın 37.Olağan Genel Kurulu’nda tek listeyle girdiği seçimde, 307 oyun 306’sını alarak yeniden il başkanlığı görevine seçildi

CHP kongreye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya İl Kongresinin 8 Şubat Cumartesi günü saat 10.30 Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Anlamış değiliz

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Büyükşehir Belediye Meclisinin iş adamı Ethem Sancak'a Fahri Hemşehrilik Beratı vermesine tepki gösterdi.

Üretmek serbest satmak yasak

Malatya'da açıktan tütün satışı yapan üreticileri ziyaret eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, geçtiğimiz günlerde ürünleri toplatılan esnafın mağdur olduğunu dile getirerek ilgili yasanın değişmesi için TBMM'de girişimlerin sürdüğünü belirtti.

Kesintiye tepki

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 1 milyon 750 bin küçük esnaf ve serbest meslek erbabının yılbaşından itibaren sigorta primlerinin üzerine aylık yüzde 2 Ahilik Fonu Kesintisi ödemeye başlayacağını belirterek duruma tepki gösterdi.

Yedekçi güven tazeledi

CHP Malatya Arapgir İlçe Kongresinde Muharrem Yedekçi yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

CHP'de kongre süreci başlıyor

Malatya'da kongre sürecini başlatan CHP'de ilk ilçe kongreleri Cuma günü itibariyle başlıyor.

'Partimiz nasıl isterse'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, parti tüzüklerine göre il başkan adayı olunabilmesi için delegelerin yüzde 10'unun imzası gerektiğini dile getirerek 'Bugüne kadarki kongre sürecinde delegelerin önerileriyle aday oldum, bu kongrede de bu şekilde hareket edeceğim. Bizi partimiz nerede görmek istiyorsa orada görev yapmaya hazırız' dedi.

CHP'li Kiraz'dan destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il Başkanı Enver Kiraz ve beraberindeki 150 parti üyesi, İstanbul koşusuna destek verdi.

Malatya’ya getirilsin

Ahmet Kaya’nın 62. doğum gününde Sanat Sokağında bulunan müzeyi ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sanatçının mezarının Malatya’ya getirilmesini talep ederek, “Çünkü her değer tabi doğduğu topraklarda önemlidir. Ahmet Kaya hepimizin yüreğinde yaşamaya devam ediyor" dedi.

Ağbaba Büyükşehir’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz, İlçe Başkanları ve Meclis Üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Bir an önce çözüm bulunsun

Geçtiğimiz günlerde yine alevlenen Malatya ile Adıyaman arasındaki sınır tartışmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz tepki gösterdi.

CHP'den Gazeteciler Cemiyeti'ne hayırlı olsun ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve yönetimi, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İzmir Karşıyaka'dan Hekimhan'a

İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, beraberinde, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte Malatya'nın Hekimhan ilçesini ziyaret etti.

Ekonomi kötüye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Ülkede birçok sorunun baş gösterdiğini ve ekonominin kötüye gittiğini belirterek, “Herkes ekonomik verilerin altında ezilmiş durumda. İşsizlik rekor seviyelere çıkmış. Her gün gelen zamlar belimizi bükmeye devam ediyor" dedi.

CHP'den destek istediler

Malatya'da bir tekstil fabrikasında kendilerine baskı uygulandığını ileri süren işçileri sendika yetkileri ile birlikte CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret ederek destek istedi.

Kiraz'dan CHP'nin 96. Kuruluş Yıl Dönümü mesajı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, partisinin 96. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kiraz'dan açıklama

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, düzenlediği basın toplantısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin harcamaları ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.