Haber Ara

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haber Arşivi

Başhekim uyardı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, hastanede bayram ziyaretinde bulunarak, Covid-19 kuralları konusunda da hasta yakınlarını uyardı.

Sağlıkçılardan klipli mesaj

Malatya'da da korona virüs ile mücadeleyi sürdüren Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım sağlıkçılardan klipli bayram mesajı geldi.

Maske ve sosyal mesafe uyarısı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürk, vatandaşlardan maske kullanmaları ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasını istedi.

Gazeteci Mahir Temur'un acı günü

Kayısı Haber Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur'un bir süredir İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tip Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Annesi Beyaz Temur hayatını kaybetti. Kale İleçesinde defnedilen Beyaz Temura Allahtan rahmet Gazeteci Mahir Temur'a başsağlığı diliyoruz.

Yoğun bakımda hasta kalmadı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisindeki sağlık çalışanları, serviste yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası kalmamasını hazırladıkları kliple kutladı.

15 sağlıkçı işsiz kaldı

Malatya Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda görev yapan 15 sağlık çalışanı ihalenin feshedilmesi ve laboratuvarın Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine (MAEH) devredilmesiyle işten çıkarılacak.

Taburcu edildi

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanan 77 yaşındaki kadın, taburcu edildi.

6 çalışanda tespit edildi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şimdiye kadar 6 sağlık çalışanında yeni tip korona virüs tespit edildi.

Gürkan'dan hemşirelere çiçek ve hediye

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek hemşirelerin gününü kutladı.

Son hasta uğurlandı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakım servisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gören son hasta alkışlarla servise uğurlandı.

Korona hastasından sağlık çalışanlarına videolu teşekkür

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde korona virüs (Covid-19) tedavisi gören hasta, cep telefonu ile çektiği video ile sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Alkışlarla taburcu oldu

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanan 72 yaşındaki kadın, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu edildi.

Alkışlarla servise alındı

Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastanede yoğun bakımda tedavi gören 64 yaşındaki hasta, alkışlarla normal servise alındı.

Silahlı kavgada iki kardeş yaralandı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde çıkan silahlı kavgada iki kardeş yaralandı.

Alkışlarla yoğun bakımdan servise

Malatya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastanede yoğun bakımda tedavi gören iki hasta, alkışlarla servise alındı.

Malatya Eğitim Vakfı'ndan hastanelere destek

Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Malatya Şubesi tarafından hastanelere destek amacıyla, numune alma kabinleri yaptırarak, Turgut Özal Tıp Merkezine iki adet, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 adet olmak üzere 3 adet numune alma kabini hediye edildi.

Diyabet okulu eğitimi düzenlendi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören ve takipleri devam eden diyabetik hasta ve hasta yakınlarına yönelik diyabet eğitimi düzenlendi.

Korona virüsü iddiaları asılsız

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, hastanede bir kişide korona virüs görüldüğü ve hastanın karantinaya alındığı iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Kalp ritm bozukluğu ameliyatsız tedavi ediliyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez uygulanan bir yöntemle kalp ritm bozukluğu olan hastalar ameliyatsız olarak sağlıklarına kavuşuyor.

Uzmanından öneriler

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Lara Utku İnce, depremzedelere önerilerde bulundu.

O anki panik hala var

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Bölümü bünyesinde hizmet vermeye başlayan deprem polikliniği, yaşadığı korkuyu atlatamayan ve uzman desteği almak isteyen vatandaşlara hizmet veriyor.

Vatandaşlara özel poliklinik hizmeti

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Bölümünde açılan Deprem Polikliniği ile deprem korkusu yaşayan hastalara hizmet veriliyor.

Yaralar sarılıyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin etkili olduğu Malatya'nın ilçelerinde yaralananlar, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde personelin ilk andan itibaren yürüttüğü çalışmalarla tedavi ediliyor.

Deprem anı güvenlik kamerasında

6,8 büyüklüğündeki Elazığ Sivrice depremi anında yaşanan panik anlarının güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Deprem anında Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yaşanan korku dolu dakikalar da kameralara saniye saniye yansıdı.

Deprem değil panik yaraladı

Elazığ'ın komşu şehri Malatya'da depremden sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuranların sayısı 150'yi buldu

Deprem değil panik yaraladı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, acil servisine deprem ile ilgili yaklaşık olarak 100 civarında hastanın başvurduğu bildirildi.

Sertifikalarını aldılar

Malatya'da üç grup halinde gerçekleştirilen Gebe Okulu eğitimlerinin 2019 yılı programları tamamlandı.

Bingöl'den randevu eleştirisi

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vatandaşların randevu sıkıntısı çektiğini ifade etti.

Yeniden yürüme sevinci

Adıyaman'da 8 ay önce trafik kazası sonucu felç geçiren ve yatağa mahkum yaşayan 9 yaşındaki Muhammed Ömer Akkoyun, Malatya'da aldığı robotik tedaviyle yeniden yürümeye başlamanın sevincini yaşadı.

Engelli personeller bir arada

Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde engelli personeller ile bir araya gelindi ve pasta kesimi gerçekleştirildi.