Haber Ara

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haber Arşivi

Tatbikat tam not aldı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde , Doğal Afetler, Hasta Tahliyesi, Kırmızı Kod ve Yangın Tedbirleri tatbikatı yapıldı.

Yaşlılara diyabet anlatıldı

Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir farkındalık oluşturarak Malatya Huzurevi’ni ziyaret Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(MAEH) Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Lezzan Keskin, burada kalan yaşlıların kan şekerlerini ölçtü. Keskin, yaşlılara diyabet hakkında bilgiler vererek, yaşlıları diyabet konusunda bilinçlendirdi.

Organ bağış standı kuruldu

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası vesilesiyle Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde organ bağış standındı açıldı. Başhekim Yardımcısı ve Organ Nakil Koordinatörü Uzman Dr. Leman Acundelen, organ bağışının önemine dikkate çekmek amacıyla bu tür etkinlikleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

İki otomobil çarpıştı 4 yaralı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.

Doktorluk mesleğini incelediler

Malatya'da, ortaokul öğrencileri doktorluk mesleğini tanımak için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti.

Malatya'da bir ilk

Dünyada yaklaşık 5 yıldır diz kireçlenmesi ve dizde sıvı bitmesi tedavisinde kullanılan Proksimal Fibular Osteotomi ameliyat tekniği, Malatya'da ilk kez Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulandı.

Malatya'da sağlığına kavuştu

Gaziantep'te yaşayan Ali Bozoğlan, 6 yıl önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle değişmesi gereken kalp kapağı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez kapalı operasyonla değiştirildi.

Bu bir yasak değil

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, 1 Eylül tarihi itibariyle akşam 20.30'dan sonra ziyaretçi kabul edilmeyeceğini söyledi.

Başhekim'den Güder'e ziyaret

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya geldi. Başkan Güder, Başhekim Prof. Dr. Aktürk'ün zor bir göreve talip olduğunu belirterek, 'Sizler de, bizler de, sabırla bu millete hizmet etme adına gayret sarf edeceğiz' dedi.

Malatya’ya tedavi cihazı

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahilleri Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 12 kişilik kabin şeklinde hiperbarik oksijen tedavi cihazı gönderildi.

Motosiklet devrildi 3 yaralı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde motosikletin tarlaya devrilmesi sonucu 2'si ağır 3 kişi yaralandı.

Ameliyatsız tedavi edildi

Malatya'da grip şüphesi ile doktora başvuran 17 yaşındaki gencin, yapılan tetkiklerde kalbinin doğuştan delik olduğu belirlendi. Tedavi altına alınan genç, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez uygulanan yöntemle ameliyatsız sağlığına kavuştu.

Vali ‘Gönül Sofrası’nda

Malatya Valisi Aydın Baruş, Yeşilyurt Belediyesi tarafından, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde kurulan ‘Gönül Sofrası’ iftar çadırında hasta, hasta yakınları, personeller ve vatandaşlarla birlikte iftarını açtı.

7 şüpheliden 5'i tutuklandı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çıkan silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 7 zanlıdan 5'i tutuklandı.

Hastanede silahlı çatışma

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde madde bağımlısı oldukları iddia edilen iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda 6 kişi gözaltına alındı.

Yanık ünitesi bölgenin umudu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 yataklı yanık ünitesi, bölgedeki il ve ilçelerden yüzlerce hastaya hizmet veriyor.

Malatya’ya inme merkezi

Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi içerisinde 6 yataklı Kapsamlı İnme (felç) Merkezi hizmeti açıldı. Merkezde, 5 nöroloji uzman hekimi, 18 sağlık personeli görev yapacak.

Hizmet kalitesi artacak

Sağlık Bakanlığı tarafından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine ataması yapılan Prof. Dr. Erdal Aktürk, sağlık alanında Malatya halkına daha kaliteli bir hizmet sunmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Esnafın taleplerini sunduk

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyaretinde takdim ettikleri dosyada esnaf ve sanatkarların talep ve sorunlarının yanında Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesine Tıp Fakültesi açılması ve mevcut Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de buraya bağlanması talebini de ilettiklerini kaydetti.

Aksaklık yok

Malatya Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çalışma sisteminde herhangi bir aksaklık yaşanmadığını söyledi.

GETAT merkezi kuruluyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi (GETAT) kurulma çalışmaları başladı.

Günlük 750 hastaya bakılıyor

Resmi açılışı henüz yapılmayan Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinin şuan günlük 750 hastaya hizmet verilirken bu sayının ilerleyen zamanda bin hastaya çıkması bekleniyor. Bünyesinde A grubu hastanelerde bulunan bütün birimlerin yer aldığı hastanenin Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de yükünü hafifletmesi bekleniyor.

Moral ziyareti

Özel Bilge Olimpiyat Okulları öğrencileri Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatan lösemi hastası çocukları ziyaret ederek onlara moral verdi.

Kardiyologlar çalışıyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (MEAH) görev yapan kardiyologlar 7/24 görev başındalar. Ekipte görev alan uzmanlar ise büyük bir özveri ile günün 24 saatinde hayat kurtarmak için nöbet tutuyorlar.

Organ bağışını teşvik etmeliyiz

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde organ bağış standındı açıldı. Başhekim Yardımcısı ve Organ Nakil Koordinatörü Uzman Dr. Leman Acundelen, “Biz hastane ve birim olarak çeşitli zamanlarda hem dışarıda hem de hastane içerisinde stantlar kurarak, halkımızın bu konudaki endişelerini azaltarak organ bağışına teşvik etmeye çalışıyoruz” dedi.

Organ bağış standı açıldı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü tarafından organ nakil haftası etkinlikleri kapsamında organ bağış standı açıldı.

Yönetimde sıkıntı yok

Malatya Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (MEAH) yönetim sıkıntısının olmadığını açıkladı.

Yangın ve deprem tatbikatı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın ve deprem tatbikatı yapıldı.

Hastalar adına fidan

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde palyatif bakım gören hastalar adına hastane bahçesine fidan dikildi.

Anlamlı ziyaret

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Kelleş, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle huzurevini ziyaret etti.