Haber Ara

CHP Malatya İl Başkanı Haber Arşivi

CHP maske dağıtıyor

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Koronavirüsü ile mücadele kapsamında esnafa, vatandaşa ve sürücülere maske dağıttı.

Esnafı soran yok!

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, koronavirüs (kovid-19) salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında işyerlerinin kapatılmasının önemli olduğunu ifade ederek, “Bunlar doğru önlemler ama kapatırken bu insanların neyle geçinecekleri konusundaki önlemlerinde mutlaka alınması gerekiyor. 6 bin esnaf ve ailelerinin ne yiyip, içtiklerini kimse soruyor mu?" dedi.

CHP'de istifa krizi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu. Ancak Kiraz, bir süre sonra istifa paylaşımını geri sildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kiraz, hesabının çalındığını, istifa açıklamasının doğru olmadığını söyledi.

Hayal kırıklığı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs önlem paketine tepki göstererek, "Toplumun geniş kesimlerinin sıkıntı ve beklentilerine çözüm üretmekten çok uzaktır. Açıklanan önlem paketi tam bir hayal kırıklığıdır" dedi.

Hayırlı olsun ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile yeni yönetime hayırlı olsun ziyareti bulundu. Ağbaba, CHP İl Örgütünün yeni yönetimiyle birlikte Malatya'da çok daha başarılı olacağını söyledi.

CHP kongreye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya İl Kongresinin 8 Şubat Cumartesi günü saat 10.30 Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Anlamış değiliz

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Büyükşehir Belediye Meclisinin iş adamı Ethem Sancak'a Fahri Hemşehrilik Beratı vermesine tepki gösterdi.

Üretmek serbest satmak yasak

Malatya'da açıktan tütün satışı yapan üreticileri ziyaret eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, geçtiğimiz günlerde ürünleri toplatılan esnafın mağdur olduğunu dile getirerek ilgili yasanın değişmesi için TBMM'de girişimlerin sürdüğünü belirtti.

Kesintiye tepki

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 1 milyon 750 bin küçük esnaf ve serbest meslek erbabının yılbaşından itibaren sigorta primlerinin üzerine aylık yüzde 2 Ahilik Fonu Kesintisi ödemeye başlayacağını belirterek duruma tepki gösterdi.

CHP'den destek istediler

Malatya'da bir tekstil fabrikasında kendilerine baskı uygulandığını ileri süren işçileri sendika yetkileri ile birlikte CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret ederek destek istedi.

Kiraz'dan CHP'nin 96. Kuruluş Yıl Dönümü mesajı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, partisinin 96. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kiraz'dan açıklama

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, düzenlediği basın toplantısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin harcamaları ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

Önemli değişimler olacak

Hafta sonu Nevşehir'de gerçekleştirilen CHP il başkanları toplantısını değerlendiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 'Parti içi çekişmelerin yoğun olduğu, parti içi seslerin çok yüksek olduğu, bir birimizi acımasızca eleştiren bir partiyiz. Bu önümüzdeki dönem parti içi açısında da önemli değişimlere gebe olacak' dedi.

Kiraz'dan 15 Temmuz mesajı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kiraz sorunları dinledi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İskender Mahallesi'ni ziyaret ederek mahallelilerin sorunlarını dinledi.

1 Mayıs kutlandı

CHP Malatya İl başkanı Enver Kiraz, 1 Mayıs’ın sadece bir bayram olmadığını belirterek, “1 Mayıs dayanışma ve mücadele günüdür” dedi.

Başarılılar diliyoruz

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Arapgir Belediye Başkanlığına seçilen Haluk Cömertoğlu makamında ziyaret ederek ‘ hayırlı olsun’ dileklerini paylaştı.

Yasalara uyulsun

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 31 Mart’ta yapılan yerel seçim sonuçlarıyla ilgili YSK’ya çağrıda bulundu. Kiraz, “İstanbul’da seçimlerin üzerinden 10 gün geçmesine rağmen sonuçlanamayan bir seçimle karşı karşıyayız. YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır” dedi.

CHP güçlendi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 31 Mart yerel seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği sayılarımızda ciddi bir artış söz konusu. Büyükşehirde grup oluşturabilecek bir potansiyeli yakaladık. CHP’nin sesi daha gür yankılanacak” dedi.

İlgiye teşekkür etti

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Malatya ziyaretini değerlendirerek “Malatyalılar Genel Başkanımızı bağrına bastı” dedi.

CHP heyeti MÜSİAD'ta

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Tunceli milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz MÜSİAD’ı ziyaret etti.

Bu seçimler geneli de etkileyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberindeki CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP'nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe ile partisinin Hekimhan ilçe binasında düzenlenen yerel seçim değerlendirme toplantısına katıldı.

CHP ön seçimle belirleyecek

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde belediye başkan adaylarını önseçimle belirleyeceklerini açıkladı.

CHP yerel seçime hazırlanıyor

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Seçim sonuçlarını analiz etmek amaçlı toplantılar devam edecek. Önümüzdeki yerel seçimde daha güçlü bir şekilde hazırlanmayı amaçlıyoruz” dedi.

Malatya'dan destek

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, seçim sonrası CHP’de başlayan parti içi kurultay tartışmalarına ilişkin, “Kurultayı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Biz Malatya örgütü olarak Genel Başkanımızın yanındayız. Her seçim sonrası parti içi tartışmalara girmek doğru değil” dedi.

Kiraz, HDP’yi suçladı

Malatya’daki seçim sonuçları CHP'de moralleri bozdu. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, partisinden ikinci vekil seçilmemesinin sorumlusunun HDP olduğunu söyledi. Kiraz, “HDP’ye oy vermiş vatandaşların bizim ikinci milletvekilini engellediğini çok açık net görebiliyoruz” dedi.

Kiraz Kuluncak’ta

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Malatya’da CHP dışında iktidar partisinden milletvekili sayısını azaltacak başka bir parti yok” dedi.

Başarılar diledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve milletvekili adayları ile birlikte Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını (MTSO) ziyaret etti.

Kiraz, kendini yakmak isteyen çiftçiyi ziyaret etti

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, dün Doğanşehir’de borçları yüzünden kendisini ve tütünlerini ateşe vermek isteyen üretici Metin Şimşek’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

23 kişi başvurdu

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 5'i kadın 18 kişinin partilerine milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu söyledi.