Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 21:49 Bu haber 697 kez okundu
 
Tıp bayramı 100 yaşında
Malatya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Recep Bentli, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kutlama Mesajı yayınladı.
SAĞLIK Haberi
Tıp bayramı 100 yaşında

Tıp bayramı ve Sağlık haftasının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Recep Bentli, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını tebrik ederken 1 hafta süresince de Sağlık Haftası olarak kutlanacağını hatırlattı. 

Doç:Dr. Bentli yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Tıp Bayramı ilk kez 1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul’un işgal edildiği günlerde yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. 100 yılını kutladığımız 14 Mart tıp bayramı artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde “Sağlık haftası” olarak kutlanıyor.

Tıp mesleği insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip köklü ve şerefli mesleklerden biridir. Tıp Eğitimi sadece 6 yıllık eğitimle tamamlanmayıp; ömür boyu devam eden öğrenmede sonu olmayan bir alandır. Bunların yanı sıra onurlu bir meslektir. Çünkü insanlığa, sağlığa, yaşama hizmet verilmektedir. Her sene 14 Martta kutlanan tıp bayramı ve bu haftayı kapsayan sağlık haftası, başta hekimlerimizin ve diğer sağlık personelimizin önemini anlamak ve anlatmak, ülkemizin sağlık sorunları ve çözüm yollarını aramak için bizlere önemli bir fırsat sunmaktadır. Bir can kurtarmayı insanlığı kurtarmakla bir tutan anlayışla hareket eden, bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.”

                                                                 

 

Kaynak: (Bülten) - Bülten Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Tıp, bayramı, 100, yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı