Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 14:33
 
Taşeron sınavda
Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’de taşeron işçiyi yakından ilgilendiren, kadroya geçiş sürecinde sınav süreci başladı. 17 Mart’a kadar sözlü ve yazılı sınavlar yapılacak. Adayların sınavı geçebilmek için sözlü sınavda başarılı olmaları yada yazılı sınavdan en az 50 puan alması gerekiyor.
GÜNDEM Haberi
Taşeron sınavda

Büyükşehirde sözlü sınav dün başladı

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerinde "sınav" süreci başladı. 17 Mart’a kadar sözlü ve yazılı sınavlar yapılacak. Sınav sürecini ilk başlatan kurumlardan biri Malatya Büyükşehir Belediyesi oldu. Belediye dün 14 daire başkanlığına bağlı taşeron çalışanları uygulama sınavına tabi tuttu. Sınavda her iş kolunda da farklı kriterler belirlendi. Örneğin basın-yayın hizmetinde “habercilik bilgisi, görsel, yazılı ve sosyal medya bilgisine” bakıldı.

Soruları sınav kurulları belirliyor

Yazılı sınavlarda sorulacak soruların çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak hazırlanıp sınav kurullarına gönderilen sorular içerisinden seçildiği kaydedildi. Büyükşehir Belediyesinde 1712, MASKİ’de ise 578 personelin sınavlara katılacağı, adayların sınavı geçebilmek için sözlü sınavda başarılı olmaları yada yazılı sınavdan en az 50 puan alması gerektiği öğrenildi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Taşeron, sınavda,
Yorumlar
Haber Yazılımı