Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 19:24
 
Öğrenciler ödüllendirildi
Malatya’da üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen umre ödüllü Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler ödüllendirildi

Bu yıl ülke genelinde üniversite öğrencileri arasında düzenlenen Mevlid-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kentteki özel bir restoranda düzenlenen ödül törenine Malatya Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, İl Müftüsü Ümit Çimen ve eşi Şerife Çimen ve öğrenciler katıldı.

Yarışmasının birincilerine umre ödülü

Burada konuşan İl Müftüsü Ümit Çimen, Diyanet Başkanlığının milli bütün ve birlikteliği amaç edinerek, toplumu din adına aydınlatmakla yükümlü bir kurum olduğunu söyledi. Çimen, “Toplumu aydınlatırken son günlerde başkanlığımızın gençlik konusundaki faaliyetleri ön plana çıkmakta. Malatya’mızda gençlik koordinatörümüzün güzel hizmetleri var. Sağlam inanç, doğru bilgi ve güzel ahlak anlayışıyla bu faaliyetleri icra ediyorlar. Bundan sonrada daha güzel faaliyetlere imza atılacak.  Malatya’mızda üniversitemizde gençlik merkezimiz ile Çöşnük Mahallemizde bulunun gençlik merkezimiz deki faaliyetlerimizle birlikte her bir ilçede gençlik koordinatörü olarak örgütlendik. KYK’ da tüm yurtlarımızda manevi rehberlerimiz liselerimizin ortaöğretimimizin bütün pansiyonlarında manevi rehberlerimiz il gençlik koordinatörlerimiz rehberliğinde bu hizmetler yürütülmekte. Amacımız ifade ettiğim gibi hakikaten tarihe, İslam adına iz bırakmış bir tarihin çocukları olarak bizleri yine bu İslam’ın gerekliliğini insanlığa anlatmak noktasında bu tarihin çocukları olarak bu görevi omuzlarımızda hissediyoruz. İslamofobi dediğimiz faaliyetlerin hız kazandığı bu dönemde yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin İslam’ı temsil etme noktasında yetiştirilmesi hiç şüphesiz önemli, bu bakımdan bu yıl Diyanet İleri Başkanlığımızın Mevlidi Nebi adına ülkemiz genelinde üniversite gençleri arasında bir yarışması oldu, Malatya’da 116 öğrencimiz katıldı. Bu öğrencilerimiz ayrı ayrı kategorilerde yarıştı. Bugün başkanlığımız birincilerine umre ödülü 2. ve 3. olanları da Malatya olarak altınla ödüllendirmek istedik” dedi. Yapılan konuşma sonrası dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. ‘Erkelerde birinci olan Savaş Demirci ve kızlarda birinci olan Beyzanur Yeşilova’ ya umre ödülü takdim edildi. Erkelerde ikinci olan Mustafa Doğan ve üçüncü olan Mehmet Akgün ile kızlarda ikinci olan Saadet Fatma Yurttaş ve üçüncü olan Zehra Moğuç’ a altın ödülü verildi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Öğrenciler, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı