Haber Detayı
16 Mart 2018 - Cuma 14:29
 
Memnuniyet duyduk
Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tıp Bayramı münasebetiyle külliyede bir araya geldiği doktorlara yönelik yaptığı konuşmanın memnuniyet verici olduğunu söyledi.
- Haberi
Memnuniyet duyduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın benzer bir konuşmayı 2014 yılında da yaptığını hatırlatan Bingöl, Sağlık Bakanlığının o günden bu güne kadar önemli bir adım atmadığından yakınarak, açıklamada yer alan 2 maddenin bir an evvel hayata geçmesini beklediklerini belirti. Bingöl, “Malatya Sağlık-Sen olarak 14 Mart Tıp Bayramı’nda Cumhurbaşkanımız yıpranma ve emeklilikle ilgili düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Biz Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu açıklamayı önemsiyoruz ve bu açıklama bizler için çok önemli. Gerçekten sağlık çalışanları sahada ciddi bir şekilde yıprandığını, 7/24 zor şartlar altında hizmet sunduğunu ve vatandaşların da bu hizmetten çok memnun olduklarını görüyoruz. Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında yıprandığını ve bu yıpranma payının verildiği takdirde çalışanlarımızın da diğer bazı kurumlardaki arkadaşlarımız gibi ayrım gözetilmeden yıpranmadan yararlanmasını istiyoruz” dedi.

Yıpranma payı herkese verilmeli

Bingöl yapılacak çalışmanın sahadaki aynı pozisyonda çalışanları da kapsamasını gerektiğini hatırlatarak, aksi durum çalışanlar arasında iş barışını ve dengenin bozulmasına neden olacağı görüşünde olduklarını kaydetti. Bingöl, “Bakanlığımızın yaptığı açıklamaları takip ettiğimizde sağlık çalışanlarına birçok vaatlerde bulunulduğunu biliyoruz. Fakat yapılanlar hususunda da Sağlık Bakanlığının sağlık çalışanları için istenilen talepleri yerine getirmediğini görüyoruz. Bununla ilgili de bizlerin sağlık çalışanları olarak yapmamız gereken yıpranma payının sağlık çalışanlarına mutlaka verilmesi talep ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın yıpranmayla ilgili bu açıklaması çok önemli ancak Cumhurbaşkanımızın bu açıklamasının içerisinin doldurulması gerekiyor. Bakanlığımız acil, yoğun bakım ve ameliyathanede çalışan personellere verilmesini öne sürüyor. Bu iş barışını bozar. Bakanlığımızın yıpranma payını dikkatli bir şekilde değerlendirip hizmetlisinden profesörüne kadar, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde hizmet veren tüm personellerin yıpranma payından yararlanması gerekiyor. Bundan dolayı yıpranmanın altyapısının ciddi bir şekilde oluşturulup sendika yetkilileri, bürokrasi, meclisle birlikte yıpranmanın içeriğinin doldurulması ve daha sonra da yıpranmanın meclis gündemine getirilmesi bizim için çok önemli. Çalışma bu şekilde yapılırsa sağlık çalışanlarının memnuniyetin artacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Memnuniyet, duyduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı