Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 21:10
 
Malatya’yı gezdiler
Fırat Kalkınma Ajansı’nın(FKA) ev sahipliğinde TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Başkanlığı bünyesinde bulunan 30 turizm acentesinin temsilcileri, Malatya’da bulunan çeşitli tarihi ve turistlik yerleri gezdi.
YAŞAM Haberi
Malatya’yı gezdiler

TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Başkanlığı bünyesinde bulunan 30 turizm acentesinin temsilcileri FKA katkılarıyla Malatya’da bulunan çeşitli tarihi ve turistlik yerleri gezdi. FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda önceki akşam kentte gelen temsilciler, Kent Müzesi, Kanalboyu, Kernek Meydanı gibi alanları gezdi. Gezinin bir bölümüne iştirak eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan temsilcilerle bir süre sohbet etti. Programın sabah bölümünde ise Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılan ziyaretçilere 4 çeşit Malatya kahvaltısı ikram edildi. Çınar burada yaptığı konuşmada, Yeşilyurt ilçesinde yapmayı planladıkları çalışmaları ziyaretçilere anlatarak, ilçenin gastronomi kültürü hakkında bilgiler verdi.

Kaymakam eşlik etti

Daha sonra Levent vadisini gezen heyet, Darende Günpınar şelalesine geçti. Burada Darende Belediye Başkanı İsa Özkan tarafından karşılandı. Günpınar şelalesini hayranlıkla izleyen heyet daha sonra Darende ilçe merkezini ziyaret etti. Cuma namazı sonrasında Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince tarafından karşılanan gezi heyetine, Somuncu Baba Külliyesi, Tohma Kanyonu Ve Kudret Havuzu gezdirildi. Diğer yandan geziye katılanlar Malatya’nın bu kadar geniş bir tarih, kültür, doğa, gastronomi ve doğal güzelliklerine hayranlıkla baktıklarını dile getirerek, bu potansiyellerin değerlendirilmesi gerektiği görüşünde birleştiler.  Malatya’ya dönen heyete Hacıbaba restoranda Malatya yemekleri ikram edildikten sonra Şire Pazarı gezisi düzenlendi. Eski Malatya Ulu Cami ve Kervansaray gezisinin ardından heyet Karakaya Baraj manzarası ve Kömürhan Köprüsünü gezdikten sonra Elâzığ’a geçti. Geziye İl Kültür Müdürü Çetin Şişman, Valilik Basın İl Müdürü İbrahim Halil Kılıç, turizm rehberleri ve temsilciler katıldı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Malatya’yı, gezdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı