Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 19:46
 
Malatya başarılı
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MKYK'de, seçim sonuçları değerlendirildi. Yüzde 68.4 oranıyla 30 büyükşehir arasında ikinci olan Malatya başarılı görülürken, il ve ilçe teşkilatlarında gizli muhaliflik yapanların hazırlanacak rapor doğrultusunda gönderilmesi eğilimi ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
Malatya başarılı

DETAYLI RAPOR HAZIRLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrası AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları için sahaya iniyor. İlk etapta teşkilat, belediye başkan adayları ve milletvekillerinden ilk izlenimlerini alacak olan AK Parti, sahada sivil toplum örgütlerinden vatandaşa kadar herkesi dinleyecek. Daha sonra sahadan alınan sonuçlarla teşkilatın hazırladığı rapor karşılaştırılacak. Hazırlanacak raporda Malatya büyükşehir ve ilçe adayların analizleri de yer alacak.

11 GÜN SONRA KAMP VAR

26 Nisan’da başlayacak üç günlük değerlendirme toplantısına Malatya’dan büyükşehir belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile belediye başkanları katılacak. Erdoğan’ın katılacağı kampta raporlar ve çalışmalar kapsamında yapılacak istatistiki bilgiler masaya yatırılacak. Eksikliklerin neler olduğu, kampanya boyunca nelerin doğru, nelerin yanlış yapıldığı araştırılacak. Seçim sürecinde yürütülen kampanyaların ve söylemlerin etkilerine de bakılacak.

Yüzde 68.4 oranıyla 30 büyükşehir arasında ikinci olan Malatya başarılı görülürken, il ve ilçe teşkilatlarında gizli muhaliflik yapanların hazırlanacak rapor doğrultusunda gönderilmesi eğilimi ortaya çıktı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Malatya, başarılı,
Yorumlar
Haber Yazılımı