Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 12:24
 
Kardeşlik sınır tanımıyor
Malatya Valiliği koordinesinde başlatılan ve “Kardeşlik Sınır Tanımaz temasıyla Malatya'dan İdlib ve Doğu Guta'ya Şefkat Eli” yardım kampanyası kapsamında 20 tır insani yardım malzemesi, İdlib ve Doğu Guta'ya uğurlandı. Tırlardaki yardım tutarı yaklaşık 1 milyon TL tutarında olup, bugün Gümrük’ten geçiş yapacak.
GÜNDEM Haberi
Kardeşlik sınır tanımıyor

Afrin düğümün çözüleceği yer

Malatya Valisi Ali Kaban, 2.Ordu Komutanlığı önünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Suriye'deki iç savaş başladığından bugüne kadar Türkiye’nin yardım faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini belirtti. Türk ordusunun terör örgütleriyle mücadele etmek amacıyla daha önce Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini belirten Kaban, “Şimdi Afrin ile devam ediyor, belli ki Afrin, düğümün çözüleceği yer. Onun için Afrin üzerinden çok fazla oyun oynanıyor. Herkes çok net şekilde medyadan bunları takip ediyor. Orada askerimize ve milletimize iftira ediliyor” dedi.

Tırlar dualarla uğurlandı

Vali Kaban, “Daha önce başka yerlerde yaşanmış olayları bizim askerimiz sebep olmuş gibi ordumuza iftira yamamak istediler, ellerinde kaldı” diye konuştu.  Yardımın toplanmasında Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Memur Sen Malatya İl Temsilciliği ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi, CİHANNÜMA ile işadamı Vahap Küçük’ün katkıları bulunuyor. Konuşmaların ardından insani yardım taşıyan 20 tır İdlib ve Doğu Guta'ya dualarla uğurlandı.

Arakan’a 218 bin lira toplandı

Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, kampanya kapsamında Arakan'a yardım amacıyla 218 bin 23 lira nakdi yardımın toplandığını ve yardım çekinin İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin’e teslim edildiğini söyledi. Derin, Arakan’ın en kısa zamanda huzur ve güvenliğin sağlanması temennisinde bulunduğunu söyledi. İHH Malatya Şube Başkan Yardımcısı Nusret Aslan da, ilgili nakdi yardımın İHH Arakan Koordinasyon Merkezi hesabına yatırıldığını, bölgedeki mağdur insanlara gerekli insani yardım malzemelerinin alınarak ulaştırılacağını kaydetti. Haber-Foto: Hanifi Evren

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardeşlik, sınır, tanımıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı