Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 13:52
 
Kapımız sizlere açık
Battalgazi Belediyesi ve Battalgazi Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi. Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, şehit ailelerine ve gazilere her daim kapılarının açık olduğunu söyledi.
YAŞAM Haberi
Kapımız sizlere açık

Battalgazi Belediyesi Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa, Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Bülent Eriş, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Saruhan, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Ömer Nakir, Malatya Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Halit Ziya Öztürk, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Muharrem Kıbrız, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Şube Başkanı Sıddık Selçuk, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit-Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara ve şehit aileleri ile gaziler katıldı. Burada ilk olarak şahitler için Kur’anı Kerim tilaveti okundu. Programın açılış konuşmasını yapan Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, şehitliğin İslam’daki önemine dikkat çekerek, “Evlatlarımız işte böyle bizi yaratan Rabbimizin huzurunda cennette ve Rabbimizin sonsuz nimetleri ile gark olmuş vaziyetteler. Onların canlarını kendileri için feda ettiği emanet bugün emin ellerde. Onların cennete giderken bize bıraktıkları bu vatan, bugün emin ellerde” ifadelerini kullandı.

Burada yaşamak çok pahalı

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ise, Türkiye’nin pahalı bir coğrafya olduğunu belirterek, “Çok önemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Anadolu’da yaşıyoruz. Anadolu Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir merkez. Burada yaşamak çok pahalı. Tarihe baktığımızda sürekli bu topraklarda emelleri olanlar olmuştur. Bizlerde bu vatanı savunma adına 103’üncü yılını kutladığımız ‘Çanakkale Zaferi’ başta olmak üzere ve bugün şükürler olsun sizin evlatlarınızın bize emanet etmiş olduğu bu vatan üzerinde yaşayan evlatların Afrin’i de PKK, PYD gibi terör örgütlerinden temizlediği için hepsine minnettarız. Allah ömürlerini uzun eylesin” dedi.

Şehit aileleri başımızın tacıdır

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, şehitlere şükran ve minnet duyduklarını belirterek, “Sizler bu topraklar için şehit vermemiş olsaydınız biz bugün burada olamazdık. En yakın örneği Suriye’dir. Vatansızlığın nasıl bir durum olduğunu hepimizin şahit olduğu ve Akdeniz’in soğuk sularında binlerce insanın iltica etmek için bir başka yerlere gittiğinde o Akdeniz’in soğuk sularında nasıl kaybolduğunu hep şahit olduk. Bu topraklar için canlarını veren insanlara bizler şükran ve minnet duygularımızla dopdoluyuz. Allah sizlerden razı olsun. Şehitlerimize Allah rahmet etsin. Siz şehit ailelerimize sabırlar diliyorum. Gazilerimize de Allah şifa versin. Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Onlar Allah katında diridirler. Onlar Peygamberler yanındaki köşklerde yerlerini alan bu vatan toprağı ve bizlerin selameti için kendilerini feda etmiş insanlara her zaman minnet ve şükran doluyuz” şeklinde konuştu. Son olarak konuşan Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran ise, şehit ailelerine ve gazilere her daim kapılarının açık olduğunu ifade ederek, “Şehit ailelerimiz bizim vatanımızın harcı olarak başımızın tacıdır. Sadece 18 Mart’ta değil, ne zaman bir dert ve sıkıntıları olursa ki inşallah her hangi bir dert ve sıkıntınız olmaz, ama olursa her daim Battalgazi Kaymakamı olarak kapılarımız sonuna kadar sizlere açıktır. En küçük sıkıntınızda bizim elimizden gelen ne varsa gelip konuyu bize iletmeniz yeterli. Her türlü desteğimizi sizlere vereceğimizden şüpheniz olmasın. Battalgazi Belediye başkanımız bu konularda çok duyarlı olan bir kişi. Bizleri bir araya getiren başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Malatya’mızın birçok ilçesi olmasına rağmen, bugün tüm şehit ailelerimizi bir araya getirme nezaketinde bulundu. Hiçbir zaman şehit ailelerimizi unutmuyoruz, ama bu tür sosyal faaliyetlerde de hiçbir zaman unutmayacağımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Kaynak: (Bülten) - Bülten Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Kapımız, sizlere, açık,
Yorumlar
Haber Yazılımı