Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 20:23 Bu haber 457 kez okundu
 
İlçenin gelirini artıracağız
Malatya’nın AK Parti Kale İlçe Belediye Başkan adayı Murat Koca, ilçenin milli gelirden daha fazla pay almasını sağlamak için nüfus oranının artırılması için çalışacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
İlçenin gelirini artıracağız

Koca beraberindekilerle birlikte gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde Kale ilçesine yapacağı projelerini ve fikirlerini anlattı. Başkan olmaktaki asıl hedefinin ilçenin 28 yıllık kaderini değiştirmek olduğunu vurgulayan Murat Koca, ilçenin milli gelirden daha fazla pay almasını sağlamak için Nüfus oranının artırılması için çalışacaklarını söyledi. “Geçmişe sünger çekip yeni bir sayfa açmak hedefimiz var” diyen Koca, ilçenin turizm potansiyelini artırmak, çeşitli sanatsal ve kültürel etkinlikler yapmak ve Kale nüfusunu 10 binin üzerine çıkarmanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını kaydetti.

Cazibesini artıracağız

Koca, “28 yıllık ilçemizin şuana kadar bir ilçe merkezinin olmayışı, şuana kadar merkezi hizmetlerden istenilen ölçüde hizmet alamaması bizi bu yola sevk etti. Yani kendi ilçeme ahde vefa borcu olarak hizmet edelim etmek amacıyla bu yola baş koyduk. İnşallah ekibimizde beraber, Allah nasip ederse kale ilçemizin bir turizm bölgesi olduğu için turizme yönelik sahil projelerimiz, mesire alanlarımız, sahil yolu, olur, butik oteller olur ile değil Malatya’nın ve bölgenin mesire alanı bir turizm cazibe merkezi yapmayı amaçlıyoruz. 28 mahallemizde imar sorunları var. Eski kerpiç evler, yapılar var imar ve parselleri yok. Bir böyle şehir diyeceğiniz, ana cadde diyeceğiniz bir şey yok. Şehir planlayıcısı 2 tane arkadaşımızla da şu an çalışıyoruz. Şehir plancıları hazırlayacak biz bunları ortak akılla sunacağız. İlçede ilçe merkezinin en uygun yerini en ulaşılabilir yeriniz neresi yani bu işin ehli insanlar ile inşallah ilçe merkezimizi caddesi ile sokağı ile dükkânlarıyla İnşallah oluşturacak şekilde merkezimiz olacak hem de cadde ve sokaklar oluştuğu için bir ticaret hacmi oluşacak” dedi.

Göçü tersine çevirmeyi planlıyoruz

Koca, “İlçemizin turizme kazandırılması konusunda festivaller, etkinlikler, Balık sezonu döneminde bir balık ikramı olur. Çilek Festivali olur bu tür çalışmalarımız da olacak. İlçemizin en önemli sorunlarından bir tanesi de ilçemiz sürekli göç veriyor. Allah nasip ederse organize sanayi bölgesi 600 dönüm tahsis edilmiş. Buradan iş adamlarımıza da sesleniyoruz. Tekstilci olur, farklı sektör olur. Ne olursa olsun hemen bizim oraya en azından 1-2 yıl içinde 10 tane fabrika açıp işsizliğin önüne geçerek giden genç nüfusumuzun göç olayını önlersek ve göçü tersine çevirirsek bunların hepsini başarırız” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: İlçenin, gelirini, artıracağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı