Haber Detayı
16 Mart 2018 - Cuma 14:33
 
Hizmet veren bir TSO vadediyoruz
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) başkan adaylarından işadamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, vatandaşların yeni ve daha çok hizmet veren bir TSO beklentisi içinde olduklarını, böylelikle planlama yaptıklarını söyledi.
- Haberi
Hizmet veren bir TSO vadediyoruz

Sadıkoğlu, beraberindekilerle birlikte gazetemizi ziyaret etti. Gazetemizin imtiyaz sahibi Ahmet Keskin ve gazetemiz çalışanlarıyla sohbet eden Sadıkoğlu, seçim çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayarak, insanları ziyaret ettikçe Malatya’nın bu anlamdaki problemlerini daha iyi hakim olmak için şans yakaladıklarını söyledi. Sadıkoğlu, vatandaşların yeni ve daha çok hizmet veren bir TSO beklentisi içinde olduklarını kaydederek böylelikle planlama yaptıklarını kaydetti.

TSO herkesin meselesi olmalı

Sadıkoğlu, “Bizim buradaki TSO serüvenimiz Malatya ticaretinin ve sanayisinin hak ettiği yerde olmamasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla bu sadece Oğuzhan Sadıkoğlu’nun mevzusu değil. TSO meselesi Malatya'da ticaret ve sanayi ile uğraşan ekonominin üst seviyede gelişmesini arzu eden sivil toplum örgütlerinin tamamının da derdidir. Bu anlamda 20 yıldır orada bir yönetim tarzı var. Bu yönetim tarzının yapması gereken işler, öncelikle meslekte kaybolmak üzere olan mesleklerle ilgili sitelerin oluşturulmasıdır. Örneğin ayakkabıcı, tekstil, gıda toptancıları ile ilgili ve buna benzer birçok siteleri de ekonominin dinamiklerini üst seviyeye tırmandırmak gerekiyor. Onun haricinde yurt dışında ürünlerin tanıtılması fuarlara insanların götürülerek vizyonlarını artırılması ve Malatya’nın haricinde dünyanın ticaret anlayışının nasıl olduğu ile ilgili insanların bir fikrinin oluşturulması gerekiyor” dedi. Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “TSO sadece makam olmamalı. Araçlara binip gezmek olmamalı. Bizim tercihimiz şudur. Protokol haricinde kişisel olarak araçla gezme derdimiz yoktur. Buradan harcırah alma derdimiz yoktur. Oranın parasıyla 5 yıldızlı otellerde konaklama derdimiz yoktur. Gerçekten hizmet anlayışı neyi gerektiriyorsa o anlamda kişilere ayırt etmeksizin Malatya'ya katma değer yaratabilir miyiz?. Hizmet anlayışını ortaya koyup TSO’nun bir ruhunun olduğunu bir karakterinin olduğunu ortaya çıkartmak istiyoruz. Bu anlamda insanlarda bize geliyor tercih ediyor. Bu da doğal bir şeydir. Malatya artık kabuğunu kırmalı Malatya’nın artık kabuğunu kırması da özellikle insanların duyarlı olmasından geçer. TSO ile uğraşan insanların tamamının oylarına sahip çıkmasını değişimi benimsemesinden geçer” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Hizmet, veren, bir, TSO, vadediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı