Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 13:57
 
Hayırlı olsun
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte, yeni den Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanlığına seçilen Mesut İnce’ye ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
YAŞAM Haberi
Hayırlı olsun

Ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Türkiye’nin birçok mesele olduğunu gibi şoför esnafın sorunlarının olduğunu belerterek, “Kendi mesleğinizle ilgili sorunlarınız var biz temel olarak bu konulara yaklaşımız şu mutlaka bir değişiklik yapılacaksa yenilik yapılacaksa olay paydaşlarıyla konuşularak yapılması lazım. Eğer olayı paydaşlarıyla muhataplarıyla konuşmadan yapılan şeylerde birkaç yıl sonra birçok eksiklik görülüyor ve bunlar değiştirilmek zorunda kalınıyor” dedi.  Minibüsçülerin bazen olumsuz yönleriyle gündeme geldiğini ifade eden Ağbaba, "Son dönmede çocuklara çocuk ölümleri çocukların unutulması kamuoyunun gündemine gelmekte ailenin de ihmali var belki servis teki arkadaşlarımızın da ihmali var bununla ilgili tedbir alınmalı bunlar çözülmeli ancak bunlar yapılırken de söylediğimiz gibi meslek sahipleriyle görüşülerek bunlar yapılmalı çünkü işin içerinde eksiklikleri de fazlalıkları da gören sizsiziniz. Sonuçta oda olarak siz mesleğiniz yüceltmek istersiniz mesleği yüceltmek sizin göreviniz ebetteki sorunları çözmekte sizin göreviniz meslekte bazen eksiklikler olabilir onu da gidermek sizin göreviniz burada şöyle bir şey yayılması doğru değil sanki minibüsçü servisçi arkadaşlar bunu kasten yapıyormuş gibi bir havanın verilmesini doğru bulmadığımızı söylemek istiyorum. Nasıl ki her meslekte zaman zaman eksiklikler olabilir sizin de mesleğinizde oluyor bunu bütün mensuplara yansıtmak doğru değil bunu yanlış bulduğumuzu söylemek istiyoruz. Öğrencilerimiz, çocuklarımız olduğu sürece servislerde olacak. Eskiden böyle bir ihtiyaç yoktu çünkü her yer yürüme mesafesindeydi, taşımalı eğitim çeşitli değişikliklerle beraber bu meslek devam edecek büyüyerek devam edecek. Tabi bazen sizin de fedakârlıklar göstermeniz gerekecek. Sizin de çocuklarımız aha sağlıklı koşullarda taşımak için belki sizin de fedakarlık yapmanı gerekecek ama temel prensip mutlaka bu konular yapılırken herkesin görüşünün alınması gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Büyük sıkıntılarımız var

Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce’de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Servisçi ve şoför arkadaşlarımızın son zamanlarda büyük sıkıntıları var. Özelikle servisçi esnafımızın üzerinde son zamanlarda yapılan sıkı denetimler ve uygulamalar esnafımızı huzursuz etmektedir. Özelikle 4 bakanlığımızın toplanarak çıkarmış olduğu servis yönetmenliğindeki çoğu maddelere itiraz ediyoruz, bunun tekrardan meclis gündemine alınıp yönetmenlikte değişiklik yapılmasını istiyoruz. Uçaklarda dahil olamayan sensörün servislerden istenmesi gibi birçok maddenin servis esnafının görüşü alınmada çıkarılan bu yönetmenliğe itiraz ediyoruz 2018- 2019 eğitim ve öğretim yılında çalışmalarımızın daha iyi verimli ola bilmesi için yönetmenliği bir kez daha gözde geçirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Hayırlı, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı