Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 20:35 Bu haber 454 kez okundu
 
Değerler eğitimi
Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Eğitimde Yeni Nesil ve İnsan Tasavvuru’ konulu konferans düzenlendi.
KÜLTÜR Haberi
Değerler eğitimi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan tarafından Malatya Kongre Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonunda verilen konferansa AK PARTİ Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Vali Aydın Baruş’un eşi Nagihan Baruş,  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları, İmam Hatip Ortaokul ve Liselerinin Meslek Dersi Öğretmeleri,  Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerinde görev yapan Tüm Lise ve ortaokullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı. Konferansın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, son yıllarda eğitim alanında önemli gelişmeler olduğuna söyledi. Tatlı, “Değerler eğitimi çift kanatlı bir nesil yetiştirmeye yönelik bir faaliyetler bütünüdür. Çocuğun hayata hazırlanmasında maddi ve manevi bir yerde biri yer eksik kalırsa o boşlukları birileri doldurmaya çalışır. Bu tür eğitimlerde değerler eğitimi kapsamında okullarda yapılan çalışmalara yön göstermek için yapılan çalışmalardır. Bunun için bu çalışmaların ciddi bir şekilde sürdürülmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Herkesin bir öğretmen hikayesi vardır

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, bütün meslek grupları kategorisi içerisinde öğretmelerin özel bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Cumhurbaşkanından en alttaki kişilere kadar herkesin yetişmesinde öğrenmelerin emeği vardır.  Herkesin hayat hikâyesi içinde bir öğretmen hikâyesi mutlaka vardır. İlk öğretmenlerimiz de anne ve babalarımızdır. Biz AK Parti iktidarları döneminde 16 yıldır eğitim anlamında önemli yatırımlar yaptık. Önemli adımlar attık. Fiziki şartları düzelttik. Biz fiziki mekânları oluşturduk. Sizler içini dolduracaksınız” diye konuştu.

Öğretmenlik nebevi bir meslektir

Prof. Dr. Ayşen Gürcan da, “Bugün geleceğe yönelik bir eğitimci olarak eğitime giriş, özel eğitim dersleri verdim. Bu dersleri verirken hep şunu söyledim. Torunlarınızın öğretmeni olacaksanız. Çocuklarınızın öğretmenleri olacaksınız. Bu öğretmenliği sınıfımızda yaşatmalıyız. Öğretmenlerin söylediği gibi öyle meslekler vardır ki hatası affedilemez. O yüzden değeri çok yüksektir. Nebevi bir meslektir. İnsana yol veren hidayet veren insana geniş görüşlülük kazandıran bir meslektir. Eğitimi yeniden tanımlamak adına bir sonumla sizlerle birlikteyim. Asra ve zamana yemin olsun insan her zaman hüsrandadır” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Değerler, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı