Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 09:41
 
CHP bayrak dağıttı
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Başkanlığı tarafından Afrin’de önceki gün şehit düşen 8 asker başta olmak üzere tüm şehitler için Türk Bayrağı dağıttı.
SİYASET Haberi
CHP bayrak dağıttı

CHP Parti binası önünde yapılan bayrak dağıtma etkinliğinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Bahattin Öner, Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Av. Ahmet Pektaş ile partililer katıldı. Parti binası önünde yapılan bayrak dağıtma etkinliğinde çevre esnafına ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye edildi. CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Afrin’de Zeytin Dalı harekâtında 8 Şehidimiz ve 13 yaralımız var. Biz öncelikle 8 şehidimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bugün Genel Başkanımızın çağrısıyla bir kampanyayı başlattık. Dolayısıyla o çağrıyı Malatya’da il teşkilatımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Öncelikle parti binalarımıza bayraklarımızı asıyoruz, ardından da bütün Malatyalıların da evlerine, işyerlerine, bürolarına, bulundukları ne mekân varsa o mekânlara Türk Bayraklarını asmalarını bekliyoruz ve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ordumuzun yanındayız

Kiraz, “Ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Çünkü Mehmetçik dediğimiz kavram bizim ülkemizde çok kutsal çok önemli ve her ailemizin bir ferdi anlamına geliyor. Birimizin oğlu, birimizin eşi, kardeşi, babası, birimizi yeğeni, kuzeni, dayısı olabilir. Dolayısıyla Mehmetçik biziz aslında. Şuanda da cephede mücadele veren, teröre karşı bu vatanın birliği ve beraberliği için mücadele veren bütün askerlerimize, Mehmetçiğimizi buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Bütün askerlerimize Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi. Haber-Foto: Yusuf Cici

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, bayrak, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı