İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Hedefleri BAL ligi
Hedefleri BAL ligi
Sunum yaptılar
Sunum yaptılar
Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 14:08
 
5 yıldızlı borsayız
Malatya Ticaret Borsasında seçim 6 Nisan tarihinde yapılacak. Mevcut Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, başkanlık için yeniden aday olduğunu belirterek, “Malatya Ticaret Borsası TOBB Akredite sistemine dahil olarak 5 yıldızlı oda statüsünü kazanmıştır. Hedefimiz satış salonu olan, akredite laboratuvarı ve lisanslı depoculuğun var olduğu bir ürün borsası olmaktır” dedi.
EKONOMİ Haberi
5 yıldızlı borsayız

10 BİN TONLUK LİSANSLI DEPO KURULACAK

Başkan Özbey, düzenlediği basın toplantısıyla Ticaret Borsası’na hem adaylığını açıkladı, hem de 5 yıllık hizmet süresi içinde yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi vererek yeni döneme ilişkin projelerini anlattı. Gürsel Özbey, bu dönemde Malatya Ticaret Borsasını, Türkiye’nin ilk 30 borsa arasına getirdiklerini, TOBB Akredite sistemine dahil olarak 5 yıldızlı oda statüsünü kazandırdıklarını kaydetti. 19 Milyon TL tutarındaki 10 bin tonluk lisanslı depoculuk projesi için Kalkınma Bakanlığından onay aldıklarını belirten Özbey, önümüzdeki yıl içerisinde depoyu faaliyete geçirmeyi planladıklarını ifade etti.

ŞİRE PAZARI TİCARET MERKEZİ OLMALI

Özbey, Malatya Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin müteşebbis heyetinde yer aldıklarını anımsatarak, kentteki hayvancılığın geliştirilmesi, üretim artışı ve standartların yakalanmasına katkı sağlayacaklarını belirtti. Malatya ekonomisinin can damarı olan Malatya Şire Pazarı ile Buğday Pazarının modern ticaret merkezlerine dönüştürülmesi için çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Özbey, üreticilere yönelik eğitim çalışmalarının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle de okul çağındaki çocuklara kırtasiye, yoksul ailelere de gıda yardımında bulunduklarını söyledi. Haber: Hanifi Evren

Kaynak: (Bülten) - Bülten Editör: Yusuf Cici
Etiketler: 5, yıldızlı, borsayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı